mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duży sponsor dla Kubicy?

Duży sponsor dla Kubicy?

Dzięki awansowi do elitarnego świata Formuły 1 potencjał ekonomiczny kierowcy szybko rośnie. Już teraz Robert Kubica staje się naszym najbardziej pożądanym przez potencjalnych sponsorów eksportowym sportowcem.

Duży sponsor dla Kubicy?

To coś więcej niż wygrana w „totka”. Po podpisaniu kontraktu z zespołem Sauber-BMW krakowianin wychodzi na czoło zainteresowania wielkiego kapitału, a polskie firmy zaczynają sobie zdawać sprawę ze znaczenia zaistnienia ich loga na kasku czy kombinezonie kierowcy. Być może nowym sponsorem utalentowanego Polaka, będzie krajowy gigant paliwowy – PKN Orlen.

Podobno pojawia się również kwota ośmiu milionów euro, na które miałby ewentualnie opiewać kontrakt. Dziwić może próba konkurowania Orlenu z malezyjskim potentatem paliwowym firmą Petronas, który jest jednym z głównych sponsorów teamu Sauber od wielu lat. Jego obecność w zespole raczej wyklucza wyeksponowanie na bolidach logo innej firmy z branży. Domniemywać zatem można, że polski koncern próbuje objąć indywidualny mecenat nad zawodnikiem, a w takiej sytuacji wchodzi w rachubę umieszczenie jego barw na kasku lub kombinezonie.

Zobacz galerię zdjęć Roberta Kubicy z testów F1

Ta sprawa wcale nie jest jednak taka prosta. Otóż wiele będzie zależało od zastrzeżeń, jakich dokonano w tej kwestii w umowie BMW z Kubicą. Może się bowiem okazać, że to zespół ma prawo dysponowania tymi powierzchniami reklamowymi i wówczas mogą się zacząć komplikacje. Po drugie, całkiem hipotetycznie, Orlenowi może wcale nie zależeć na eksponowaniu własnego znaku firmowego w kontekście układu Saubera z Petronasem.

Czytaj także:

Robert Kubica w Formule 1! 2005-12-20


Podobne wiadomości:

Robert Kubica w Formule 1!

Robert Kubica w Formule 1!

Aktualności 2005-12-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.