mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duży sukces tegorocznych targów w Genewie

Duży sukces tegorocznych targów w Genewie

Liczba zwiedzających na tegorocznej, 77. edycji wystawy Geneva Motor Show, która dla zwiedzających była otwarta w dniach 8-18 marca, zaskoczyła nawet samych organizatorów. Łącznie hale Palexpo odwiedziło w tym czasie nieco ponad 730 tys. osób.

Duży sukces tegorocznych targów w Genewie

Wynik ten jest szczególnym zaskoczeniem ze względu na fakt, że rok temu wystawę obejrzało zaledwie ok. 674 tys. osób. W tym organizatorzy liczyli na frekwencję co najwyżej rzędu 700 tys. Jak widać, prognozy te zostały dość znacznie przekroczone. Tegoroczny wynik jest ponadto drugim rezultatem w historii targów.

Salon samochodowy w Genewie w pełni zasługuje na miano międzynarodowego. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez organizatorów, w której wzięło udział ponad 15 tys. osób, W ciągu 11 dni targowych na terenach wystawowych pojawiły się osoby z ponad 100 krajów, z czego 39 procent stanowili właśnie cudzoziemcy. Zadowoleni z targów byli także sami wystawcy, którzy w większości potwierdzili duże zainteresowanie autami swoich marek.

Wysokie zainteresowanie tegorocznymi targami w Genewie z pewnością jest zasługą sporej liczby światowych i europejskich premier (80), a także całkowicie nowymi markami, które po raz pierwszy zawitały do Genewy (m.in. Brilliance, Russo-Baltique czy Artega).


Mehr als 80 Welt- oder Europaneuheiten wurden vom 8. bis 18. März der Öffentlichkeit vorgestellt. Darunter fanden sich sechs vollkommen neue Pkw mit Elektro- oder Alternativantrieb. Ihr Messedebüt gaben u.a. der chinesische Hersteller Brilliance oder die russische Edelmarke Russo-Baltique. Die 78. Auflage der Genfer Salons findet vom 6. bis 16. März 2008 statt.

Znany jest już termin przyszłorocznej wystawy genewskiej. Dla publiczności będzie ona otwarta w dniach od 6 do 16 marca 2008 r.

Zobacz serwis specjalny - Genewa 2007

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.