mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duży sukces tegorocznych targów w Genewie

Duży sukces tegorocznych targów w Genewie

Liczba zwiedzających na tegorocznej, 77. edycji wystawy Geneva Motor Show, która dla zwiedzających była otwarta w dniach 8-18 marca, zaskoczyła nawet samych organizatorów. Łącznie hale Palexpo odwiedziło w tym czasie nieco ponad 730 tys. osób.

Duży sukces tegorocznych targów w Genewie

Wynik ten jest szczególnym zaskoczeniem ze względu na fakt, że rok temu wystawę obejrzało zaledwie ok. 674 tys. osób. W tym organizatorzy liczyli na frekwencję co najwyżej rzędu 700 tys. Jak widać, prognozy te zostały dość znacznie przekroczone. Tegoroczny wynik jest ponadto drugim rezultatem w historii targów.

Salon samochodowy w Genewie w pełni zasługuje na miano międzynarodowego. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez organizatorów, w której wzięło udział ponad 15 tys. osób, W ciągu 11 dni targowych na terenach wystawowych pojawiły się osoby z ponad 100 krajów, z czego 39 procent stanowili właśnie cudzoziemcy. Zadowoleni z targów byli także sami wystawcy, którzy w większości potwierdzili duże zainteresowanie autami swoich marek.

Wysokie zainteresowanie tegorocznymi targami w Genewie z pewnością jest zasługą sporej liczby światowych i europejskich premier (80), a także całkowicie nowymi markami, które po raz pierwszy zawitały do Genewy (m.in. Brilliance, Russo-Baltique czy Artega).


Mehr als 80 Welt- oder Europaneuheiten wurden vom 8. bis 18. März der Öffentlichkeit vorgestellt. Darunter fanden sich sechs vollkommen neue Pkw mit Elektro- oder Alternativantrieb. Ihr Messedebüt gaben u.a. der chinesische Hersteller Brilliance oder die russische Edelmarke Russo-Baltique. Die 78. Auflage der Genfer Salons findet vom 6. bis 16. März 2008 statt.

Znany jest już termin przyszłorocznej wystawy genewskiej. Dla publiczności będzie ona otwarta w dniach od 6 do 16 marca 2008 r.

Zobacz serwis specjalny - Genewa 2007

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech