mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa 2,2-litrowe diesle Toyoty

Dwa 2,2-litrowe diesle Toyoty

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Toyota zaprezentuje dwie całkowicie nowe jednostki wysokoprężne o pojemności 2,2 litra, które rozszerzą gamę silników diesla oferowanych w modelu Avensis.

Obecnie na rynku Toyota Avensis dostępna jest wyłącznie z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym D-4D o mocy 116 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm. Dwie nowe jednostki uatrakcyjnią ofertę firmy, co jest szczególnie istotne, z punktu widzenia znacznego wzrostu odsetek sprzedanych aut z silnikami diesla na rynku europejskim.

Oba zaprezentowane silniki 2,2 l D-4D tworzą niejako nową koncepcję diesli, zwaną Clean Power. Powstały one w oparciu o najnowocześniejszą technologię Toyoty D-CAT. Silniki te działają w oparciu o nowatorski katalizator znacznie ograniczający ilość, poniżej wymogów EURO IV, cząstek stałych i tlenków azotu, dwóch najbardziej szkodliwych substancji w spalinach silników wysokoprężnych.

Pierwszy z silników 2,2 D-4D osiąga moc 177 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm, dostępny w zakresie od 2.000 do 2.600 obr/min. Drugi, powstały na bazie pierwszego, ma mniejszą moc 150 KM i maksymalny moment obrotowy 310 Nm dostępny w zakresie 2.000 - 3.200 obr/min.

Wg producenta oba silniki mają zapewnić osiągi i spalanie na niespotykanym, w innych jednostkach o podobnej pojemności i mocy, poziomie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech