Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa 2,2-litrowe diesle Toyoty

Dwa 2,2-litrowe diesle Toyoty

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Toyota zaprezentuje dwie całkowicie nowe jednostki wysokoprężne o pojemności 2,2 litra, które rozszerzą gamę silników diesla oferowanych w modelu Avensis.

Obecnie na rynku Toyota Avensis dostępna jest wyłącznie z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym D-4D o mocy 116 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm. Dwie nowe jednostki uatrakcyjnią ofertę firmy, co jest szczególnie istotne, z punktu widzenia znacznego wzrostu odsetek sprzedanych aut z silnikami diesla na rynku europejskim.

Oba zaprezentowane silniki 2,2 l D-4D tworzą niejako nową koncepcję diesli, zwaną Clean Power. Powstały one w oparciu o najnowocześniejszą technologię Toyoty D-CAT. Silniki te działają w oparciu o nowatorski katalizator znacznie ograniczający ilość, poniżej wymogów EURO IV, cząstek stałych i tlenków azotu, dwóch najbardziej szkodliwych substancji w spalinach silników wysokoprężnych.

Pierwszy z silników 2,2 D-4D osiąga moc 177 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm, dostępny w zakresie od 2.000 do 2.600 obr/min. Drugi, powstały na bazie pierwszego, ma mniejszą moc 150 KM i maksymalny moment obrotowy 310 Nm dostępny w zakresie 2.000 - 3.200 obr/min.

Wg producenta oba silniki mają zapewnić osiągi i spalanie na niespotykanym, w innych jednostkach o podobnej pojemności i mocy, poziomie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj