mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa Fordy samochodami roku w USA

Dwa Fordy samochodami roku w USA

Jak co roku pierwszy dzień wystawy NAIAS w Detroit jest okazją do wręczenia nagród w konkursie na North American Car oraz Truck of the Year. W tym roku konkurs został zdominowany przez Forda.

Dwa Fordy samochodami roku w USA
Ford Fusion Hybrid jako Car of the Year oraz Ford Transit Connect jako Truck of the Year okazali się zwycięzcami 17. edycji plebiscytu na najlepsze auta dostępne na rynku amerykańskim. Tak zdecydowało grono 49 jurorów. Do konkursu stanęło jeszcze w zeszłym roku ok. 50 nowości, jakie pojawiły się w ostatnim czasie bądź niedługo trafią do sprzedaży.

To dopiero trzeci raz w historii konkursu, kiedy to w jednym roku zwyciężają w obu kategoriach modele tego samego producenta. W kategorii aut osobowych Fusion Hybrid jest dopiero drugim Fordem, który został zwycięzcą konkursu. Wcześniej w 2000 roku laureatem tej nagrody został Ford Focus. W pokonanym polu Fusion Hybrid pozostawił Buicka LaCrosse oraz Volkswagena Golfa/GTI. W zeszłym roku sprzedaż hybrydowego Fusiona na rynku amerykańskim wyniosła 15.559 sztuk.

Z kolei mały dostawczak Ford Transit Connect wyprzedził w końcowej klasyfikacji Chevroleta Equinox i Subaru Outback. Jego sprzedaż na wszystkich rynkach przekroczyła 600 tys. egzemplarzy, a w Stanach Zjednoczonych, gdzie pojawił się w sprzedaży w lipcu ubiegłego roku, sprzedano jak dotąd 8,8 tys. sztuk tego modelu.

Rok temu zwycięzcą nagrody North American Car of the Year został Hyundai Genesis, zaś Truck of the Year - Ford F-150.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit Connect
Ford Transit Connect
Cena podstawowa już od: 71 648 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford NACOTY Transit Connect NAIAS

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Ford Bronco powraca

Ford Bronco powraca

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~dżeju 2010-01-12

no ale fajowa ta kategoria "truck" transit connect i subaru outback, o co tu chodzi??

~Jeżdże Transitem Connect - jest swietny 2010-01-12

Ford T. Connect jest mały, a pakowny. Plastiki sa kiepskie, ale samochód bardzo niezawodny. Ma 4 lata i 360 tys. km i zero problemów (nie licząc popsutego hamulca ręcznego z winy kierowcy). Nieduże spalanie, dobre osiągi, cichy. No i cena super

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MON zainwestuje w polskie drogi
MON zainwestuje w polskie drogi
Ministerstwo Obrony Narodowej zainwestuje w remonty i budowę dróg ważnych dla obronności kraju. Powstaje lista na którą mogą trafić nie tylko drogi szybkiego ruchu, ale nawet te lokalne i wewnętrzne.