mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa Maćki w miśku

Dwa Maćki w miśku

W multimedialnej oprawie, feerii świateł i przy pełnej sali pawilonu Eko Park w Warszawie, odbyła się oficjalna prezentacja zespołu rajdowego Castrol Mitsubishi Team. Swój debiut miał także nowy samochód załogi Maciej Lubiak/Maciej Wisławski – Mitsubishi Lancer Evolution VIII MR.

Dwa Maćki w miśku

W programie impreza prowadzonej przez Klaudię Carlos wchodził krótki koncert, prezentacja filmu nagranego podczas zimowych testów Maćka Lubiaka w szkole rajdowej Johna Haughlanda w Norwegii oraz gwóźdź programu - odsłonięcie rajdowego Lancera. Auto „odpakowały” dziewczęta z grupy tanecznej, kończąc w ten sposób swój pierwszy tego wieczoru występ. Z ukrytego w styropianowym kontenerze "Miśka" wysiedli bohaterowie wieczoru – Maciek Lubiak i Maciek Wisławski.

W minikonferencji prasowej wzięli udział przedstawiciele głównych sponsorów zespołu – reprezentujący Mitsubishi Janusz Mielczarek (dyrektor sprzedaży MMC Car Poland), Rafał Kiełtyka - brand manager Michelina oraz Maciej Gondko - dyrektor marketingu Castrola. Obok nich miejsca zajęli „rajdowi Maćkowie” oraz gość specjalny tego wieczoru – John Deconinck, odpowiedzialny za budowę ich Lancera Evo VIII MR.

„Uważam, że tak profesjonalny zespół, dysponujący w dodatku tak dobrym samochodem ma przed sobą tylko jedną drogę, wiodącą do zwycięstwa”, mówił John Deconinck zapytany przez Klaudię Carlos o jego opinię na temat szans Castrol Mitsubishi Team w nadchodzącym sezonie. „Jesteśmy w końcowej fazie budowy tego auta i mam nadzieję, że niebawem Maciek będzie mógł osobiście sprawdzić i potwierdzić jego predyspozycje do wygrywania rajdów.

Również Maćkowie zapowiedzieli walkę o najwyższe lokaty w tegorocznym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. „Z pewnością będziemy się starać osiągać jak najlepsze rezultaty w każdej z eliminacji i nie mam wątpliwości co do tego, że Maćka stać na takie wyniki” -powiedział Maciej Wisławski. „Wszyscy jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie są rajdy i ile czynników waży na ostatecznym wyniku. Na pewno damy z siebie wszystko, by sprostać oczekiwaniom naszych kibiców i naszych sponsorów i aby zrealizować nasze własne plany”.

Maciek Lubiak z kolei dodał: „Uważam, że połączenie doświadczenia i opanowania „Wiślaka” z moim zapałem i techniką przyniesie dobre rezultaty. Jesteśmy w profesjonalnym zespole i w profesjonalny sposób podchodzimy do naszych zadań. Mam nadzieję, że uda nam się sprawić radość kibicom, naszym bliskim, naszym sponsorom i w końcu nam samym”.

Po konferencji prasowej odbyło się pośród zaproszonych gości losowanie nagród specjalnych – modelu Mitsubishi Lancera Evo VII w barwach zespołu CMT oraz „biletu” na przejażdżkę z Maćkiem Lubiakiem w jego rajdowym Lancerze.


My z kolei, bez losowania, przekazujemy Państwu harmonogram tegorocznych Mistrzostw Polski. Jak widać jest to jedynie sześć eliminacji, a niespodzianką jest zapewne przeniesienie Rajdu Polski na Mazury. Władze ogólnopolskie i dotychczasowi organizatorzy Kormorana mają chyba aspiracje do wyższej rangi, gdzie właśnie zawody na szutrze cieszą się dużą popularnością.

11-12 marzec  
06-07 maj
10-12 czerwiec  
24-25 czerwiec
05-06 sierpień
16-17 wrzesień
Rajd Dolnośląski
Rajd Elmot-Remy  
Rajd Polski
Rajd Nikon 
Rajd Rzeszowski 
Rajd Warszawski

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.