mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa dachowania Kubicy w Meksyku

Dwa dachowania Kubicy w Meksyku

Stara maksyma mówi, że "błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi". Robert Kubica zapewne teraz w domowym zaciszu analizuje Rajd Meksyku, który nie był dla niego udany. Dwa dachowania rozczarowują, ale w pewnym stopniu dają dobrą nauczkę.

Dwa dachowania Kubicy w Meksyku
Trasy szutrowe w Meksyku miały dostarczyć cennego doświadczenia. Zresztą, każdy rajd tegoroczny ma być potężnym zastrzykiem doświadczenia dla Roberta Kubicy w WRC. Polak do mety niestety nie dojechał. Meksyk do przełknięcia nie jest łatwy zwłaszcza, że Kubica jest w stanie nawiązać walkę z czołówką.

Wielu zaczyna snuć nieprzychylne opinie o Kubicy, ale Polak ma wiele cech, których szefowie w kierowcy rajdowym szukają latami. Problem jest, wszystkie elementy złożyć w jedną całość. Kubica pazur na pewno zacznie pokazywać w drugiej połowie na rajdach z nawierzchnią typowo asfaltową.

W piątek Kubica dachował na superoesie , ale na szczęście samochód nadawał się do dalszej jazdy. Niestety sobotnie rolowanie zakończyło zmagania Kubicy w Rajdzie Meksyku. Wszystko przez uszkodzenie klatki bezpieczeństwa. Z obu wypadków zarówno Robert Kubica jak i jego pilot Maciej Szczepanik wyszli bez szwanku.

Rajd Meksyku wygrał Sebastien Ogier przed Jari-Matti Latvalą, obaj startujący w bartwach Volkswagena. Trzecie miejsce wywalczył Thierry Neuville zdobywając pierwsze podium dla Hyundaia w WRC. Następna eliminacja to Rajd Portugalii, który rozegrany zostanie w dniach 03-06 kwietnia 2014.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc Meksyk

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

~kokoko 2014-03-10

Daje radę. I może sobie na to pozwolić, nie musi się starać jak inni bo w razie czego sam może opłacić zespół. Trochę presji by mu się pewnie przydało, ale jeśli dziś dzięki tym eksperymentom ma zdobyć jeszcze większe doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości to niech rozbija te rajdówki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech