mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa dachowania Kubicy w Meksyku

Dwa dachowania Kubicy w Meksyku

Stara maksyma mówi, że "błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi". Robert Kubica zapewne teraz w domowym zaciszu analizuje Rajd Meksyku, który nie był dla niego udany. Dwa dachowania rozczarowują, ale w pewnym stopniu dają dobrą nauczkę.

Dwa dachowania Kubicy w Meksyku
Trasy szutrowe w Meksyku miały dostarczyć cennego doświadczenia. Zresztą, każdy rajd tegoroczny ma być potężnym zastrzykiem doświadczenia dla Roberta Kubicy w WRC. Polak do mety niestety nie dojechał. Meksyk do przełknięcia nie jest łatwy zwłaszcza, że Kubica jest w stanie nawiązać walkę z czołówką.

Wielu zaczyna snuć nieprzychylne opinie o Kubicy, ale Polak ma wiele cech, których szefowie w kierowcy rajdowym szukają latami. Problem jest, wszystkie elementy złożyć w jedną całość. Kubica pazur na pewno zacznie pokazywać w drugiej połowie na rajdach z nawierzchnią typowo asfaltową.

W piątek Kubica dachował na superoesie , ale na szczęście samochód nadawał się do dalszej jazdy. Niestety sobotnie rolowanie zakończyło zmagania Kubicy w Rajdzie Meksyku. Wszystko przez uszkodzenie klatki bezpieczeństwa. Z obu wypadków zarówno Robert Kubica jak i jego pilot Maciej Szczepanik wyszli bez szwanku.

Rajd Meksyku wygrał Sebastien Ogier przed Jari-Matti Latvalą, obaj startujący w bartwach Volkswagena. Trzecie miejsce wywalczył Thierry Neuville zdobywając pierwsze podium dla Hyundaia w WRC. Następna eliminacja to Rajd Portugalii, który rozegrany zostanie w dniach 03-06 kwietnia 2014.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc Meksyk

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

~kokoko 2014-03-10

Daje radę. I może sobie na to pozwolić, nie musi się starać jak inni bo w razie czego sam może opłacić zespół. Trochę presji by mu się pewnie przydało, ale jeśli dziś dzięki tym eksperymentom ma zdobyć jeszcze większe doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości to niech rozbija te rajdówki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.