mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa miliony kombiaków z Wolfsburga

Dwa miliony kombiaków z Wolfsburga

Z taśmy produkcyjnej w Zwickau zjechał wczoraj dwumilionowy egzemplarz kompaktowego kombi. To kolejny wyjątkowy dzień w historii marki z Wolfsburga.

Dwa miliony kombiaków z Wolfsburga
"Ten jubileusz produkcyjny jest kolejnym kamieniem milowym w ponad 20-letniej historii Golfa Varianta. Świadczy on o popularności tego samochodu wśród klientów, wynikającej z doskonałej koncepcji samego produktu oraz z zaangażowania całej załogi zakładu Zwickau” – powiedział Thomas Ulbrich, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. produkcji i logistyki.

Dwumilionowy Volkswagen Golf Variant to egzemplarz w kolorze białym w wersji Highline i pakietem R-Line Exterieur. Pod maską auta pracuje silnik 1.4 TSI o mocy 150 KM.

Variant to najpopularniejsza na świecie wersja po hatchbacku. Seryjna produkcja tego modelu wystartowała w 1993 roku w Wolfsburgu i Osnabrück, później samochód montowany był także w Bratysławie (Słowacja). Siedem lat temu produkcja Golfa Varianta wystartowała w Volkswagen de México w Puebli, gdzie z taśm produkcyjnych zjechało ok. 700.000 Golfów Variantów piątej i szóstej generacji.

Od maja minionego roku W Zwickau produkowana jest Golfa VII Variant. W przyszłym roku wystartuje równoległa produkcja w zakładach mieszczących się w Puebli. Z kolei od października w Zwickau montowany będzie również nowy Passat Variant. Od 1990 roku z taśm produkcyjnych w Zwickau zjechało łącznie 4.6 samochodów marki Volkswagen.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~gringo polacco 2014-08-16

Golf variant VII znowu made in Mexico? Jestem właścicielem takiego V generacji nwyprodukowanego w fabryce w Pueblo. Mechanicznie może bez uwag, ale wykończenie już trochę niechlujne, dwa gniazda korozji pod lakierem, tzw. chromy wycierają się..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.