mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa miliony kombiaków z Wolfsburga

Dwa miliony kombiaków z Wolfsburga

Z taśmy produkcyjnej w Zwickau zjechał wczoraj dwumilionowy egzemplarz kompaktowego kombi. To kolejny wyjątkowy dzień w historii marki z Wolfsburga.

Dwa miliony kombiaków z Wolfsburga
"Ten jubileusz produkcyjny jest kolejnym kamieniem milowym w ponad 20-letniej historii Golfa Varianta. Świadczy on o popularności tego samochodu wśród klientów, wynikającej z doskonałej koncepcji samego produktu oraz z zaangażowania całej załogi zakładu Zwickau” – powiedział Thomas Ulbrich, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. produkcji i logistyki.

Dwumilionowy Volkswagen Golf Variant to egzemplarz w kolorze białym w wersji Highline i pakietem R-Line Exterieur. Pod maską auta pracuje silnik 1.4 TSI o mocy 150 KM.

Variant to najpopularniejsza na świecie wersja po hatchbacku. Seryjna produkcja tego modelu wystartowała w 1993 roku w Wolfsburgu i Osnabrück, później samochód montowany był także w Bratysławie (Słowacja). Siedem lat temu produkcja Golfa Varianta wystartowała w Volkswagen de México w Puebli, gdzie z taśm produkcyjnych zjechało ok. 700.000 Golfów Variantów piątej i szóstej generacji.

Od maja minionego roku W Zwickau produkowana jest Golfa VII Variant. W przyszłym roku wystartuje równoległa produkcja w zakładach mieszczących się w Puebli. Z kolei od października w Zwickau montowany będzie również nowy Passat Variant. Od 1990 roku z taśm produkcyjnych w Zwickau zjechało łącznie 4.6 samochodów marki Volkswagen.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Rekord zakładu Volkswagena

auto motor i sport 0000-00-00

W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu padł rekord. Z taśmy produkcyjnej zjechał 42-milionowy samochód tej marki.

Komentuj:

~gringo polacco 2014-08-16

Golf variant VII znowu made in Mexico? Jestem właścicielem takiego V generacji nwyprodukowanego w fabryce w Pueblo. Mechanicznie może bez uwag, ale wykończenie już trochę niechlujne, dwa gniazda korozji pod lakierem, tzw. chromy wycierają się..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii
BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii
Oto kolejny członek gamy crossoverów w BMW. Model X2 oznaczony nazwą kodową F39 trafi do salonów wiosną przyszłego roku.