mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa miliony osi w DAF Vlaanderen

Dwa miliony osi w DAF Vlaanderen

W dniu 1 grudnia 2011 r. linię produkcyjną zakładu DAF Vlaanderen w Oevel w gminie Westerlo w Belgii opuścił dwumilionowy egzemplarz osi. „To prawdziwy kamień milowy w historii fabryki osi i kabin firmy DAF” – powiedział Harrie Schippers, prezes i dyrektor firmy DAF Trucks N.V.

Dwa miliony osi w DAF Vlaanderen
Firma DAF przejęła nowe zakłady produkcyjne w Belgii w roku 1966. Początkowo wytwarzane były jedynie kabiny, a od 1971 r. do produkcji włączono także osie. Oprócz kabin zakład DAF Vlaanderen w Westerlo produkuje również osie do popularnych modeli CF i XF105, w tym 7,5- i 9-tonowe osie przednie, 13-tonowe osie tylne oraz 26-tonowe osie podwójne z pojedynczym lub podwójnym napędem. Produkowane przez zakład osie są projektowane specjalnie dla pojazdów ciężarowych DAF, co gwarantuje maksymalną jakość, niezawodność i wydajność. Osie marki DAF wyróżnia niska masa własna przy dużej nośności oraz bogaty wybór dostępnych wersji.

Podobnie jak w przypadku fabryki kabin, w fabryce osi w ciągu kilku ostatnich lat również dokonano dużych inwestycji w celu zmaksymalizowania wydajności i jakości. Wśród nich można wymienić produkcję nowej linii półosi i zastosowanie najnowszych osiągnięć technologii w zakresie robotyki. Produkcja odbywa się zgodnie z zasadą „zawsze na czas”, która zakłada dostarczenie osi do zakładu montażowego DAF w Eindhoven oraz do firmy Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii dokładnie w ustalonym czasie. Zakład DAF Vlaanderen produkuje obecnie około 475 osi dziennie.

„Przełomowa liczba 2 000 000 wyprodukowanych osi to wspaniałe osiągnięcie pracowników DAF Vlaanderen” – wyjaśnia Harrie Schippers. „W dużej mierze to właśnie dzięki ich wysiłkowi i poświęceniu możemy dostarczać osie najwyższej jakości, co jest niezbędne w przypadku układów napędowych łączących maksymalną wydajność z zachowaniem optymalnej dbałości o środowisko naturalne”.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.