mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa nowe kompakty na horyzoncie

Dwa nowe kompakty na horyzoncie

W dzisiejszych czasach, aby nadążyć za konkurencją trzeba śledzić jej poczynania i gdy ta wypuszcza na rynek nowy model to reagować jak najszybciej. W tym roku w Paryżu poznaliśmy siódme wcielenie Golfa, za rok odpowie konkurencja.

Dwa nowe kompakty na horyzoncie
W segmencie kompaktów znów wrze po premierze Golfa VII. Dlatego konkurencja przygotowuje nowe modele, które mają rywalizować z topowym autem segmentu C. Pewnie gdyby było to możliwe to konkurencyjne modele pojawiłyby się już miesiąc po premierze nowego Golfa. Jednak opracowanie i dostarczenie na rynek nowego modelu trwa mniej więcej 3-4 lata.

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, jesienią przyszłego roku poznamy nowego Peugeota 308. Źródła, do których dotarł serwis Auto Express mówią, że auto ma być krótsze od obecnej generacji i niższe. Stylistycznie auto będzie podobne do obecnego już na rynku Peugeota 208 oraz 508. Gama silników będzie obejmować jednostki wysokoprężne 1.6 oraz 2.0, jak i trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.2. Peugeot rozważa również wprowadzenie wersji hybrydowej opartej na technologii HYbrid4.

Peugeot nie jest jedynym francuskim producentem, który szykuje kontratak na Golfa VII. W tym samym czasie co nowy 308 pojawi się najnowsza generacja Renault Megane. I ten model może namieszać na rynku, głównie za sprawą stylistyki, która będzie podobna do nowego Clio. Mimo że jeden z projektantów Renault, Anthony Lo zadeklarował, że firma „nie chce zmieniać Magane radykalnie”, to należy się spodziewać stylistyki Clio IV w kompaktowym Renault.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 308
Peugeot 308
Cena podstawowa już od: 68 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Renault Mégane Coupé RS

auto motor i sport 0000-00-00

Spod flagi Renault Sport. Na poważnie usportowiony kompaktowy hatchback zawsze ma w sobie siłę przyciągania. Renault Mégane Coupé RS to klasyczny przedstawiciel gatunku.

Renault Megane w promocyjnej cenie

auto motor i sport 0000-00-00

Renault przygotowało specjalną ofertę na modele Megane z roku 2012.

Komentuj:

~??? 2012-11-08

kolejne dziecko Neostrady dorwało się do internetu i pisze swoje przemyślenia...

~wiwo 2012-11-08

wstyd to kraść, a to jakim autem się jeździ to indywidualna sprawa każdego.

~bob24 2012-10-31

Troche wstyd jeździć VW. Samochód, który na masce ma znak w kształcie wideł do gnoju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wspiera rajdowe talenty
Skoda wspiera rajdowe talenty
Sportowy oddział Skody rozpoczyna program, który będzie wspierać młode, rajdowe talenty. Pierwszym kierowcą wspieranym przez czeską markę jest 20-letni Fin Juuso Nordgren.