mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa nowe kompakty na horyzoncie

Dwa nowe kompakty na horyzoncie

W dzisiejszych czasach, aby nadążyć za konkurencją trzeba śledzić jej poczynania i gdy ta wypuszcza na rynek nowy model to reagować jak najszybciej. W tym roku w Paryżu poznaliśmy siódme wcielenie Golfa, za rok odpowie konkurencja.

Dwa nowe kompakty na horyzoncie
W segmencie kompaktów znów wrze po premierze Golfa VII. Dlatego konkurencja przygotowuje nowe modele, które mają rywalizować z topowym autem segmentu C. Pewnie gdyby było to możliwe to konkurencyjne modele pojawiłyby się już miesiąc po premierze nowego Golfa. Jednak opracowanie i dostarczenie na rynek nowego modelu trwa mniej więcej 3-4 lata.

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, jesienią przyszłego roku poznamy nowego Peugeota 308. Źródła, do których dotarł serwis Auto Express mówią, że auto ma być krótsze od obecnej generacji i niższe. Stylistycznie auto będzie podobne do obecnego już na rynku Peugeota 208 oraz 508. Gama silników będzie obejmować jednostki wysokoprężne 1.6 oraz 2.0, jak i trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.2. Peugeot rozważa również wprowadzenie wersji hybrydowej opartej na technologii HYbrid4.

Peugeot nie jest jedynym francuskim producentem, który szykuje kontratak na Golfa VII. W tym samym czasie co nowy 308 pojawi się najnowsza generacja Renault Megane. I ten model może namieszać na rynku, głównie za sprawą stylistyki, która będzie podobna do nowego Clio. Mimo że jeden z projektantów Renault, Anthony Lo zadeklarował, że firma „nie chce zmieniać Magane radykalnie”, to należy się spodziewać stylistyki Clio IV w kompaktowym Renault.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 308
Peugeot 308
Cena podstawowa już od: 68 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~??? 2012-11-08

kolejne dziecko Neostrady dorwało się do internetu i pisze swoje przemyślenia...

~wiwo 2012-11-08

wstyd to kraść, a to jakim autem się jeździ to indywidualna sprawa każdego.

~bob24 2012-10-31

Troche wstyd jeździć VW. Samochód, który na masce ma znak w kształcie wideł do gnoju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.