mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo

Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo

W minionym tygodniu szef Fiat Chrysler Automobiles spotkał się z pracownikami zakładu w Termoli. Włoch ogłosił produkcję dwóch nowych silników.

Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo
Termoli będzie produkować dwa nowe silniki dedykowane do nowych modeli Alfy Romeo, które na rynku pojawią się w najbliższych latach. Pierwszy motor to czterocylindrowa jednostka benzynowa, zaś drugi to silnik  6-cylindrowy rodem z Ferrari, specjalnie dostosowany dla Alfy Romeo. Rocznie w zakładzie Termoli ma powstać ponad 200 tys. silników. Ma to zaspokoić co najmniej połowę zapotrzebowania planu produkcyjnego Alfy Romeo oszacowanego do 2018 roku. Koszt całej inwestycji to ponad pół miliarda euro.

"Ten innowacyjny pod względem technologicznym projekt jest zasadniczą częścią ambitnego planu Alfy Romeo i został powierzony właśnie Wam, ze względu na umiejętności techniczne. Jest to dla Was szansa pokazania światu poziomu technologicznej wiedzy, który jesteście w stanie osiągnąć" -powiedział Sergio Marchionne pracownikom w Termoli. Podczas wizyty świętowano również 30 rocznicę powstania silnika Fire, który produkowany był w Termoli od marca 1985 roku. Łącznie wyprodukowano aż dwadzieścia milionów sztuk tej jednostki.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia w wersji kombi

Alfa Romeo Giulia w wersji kombi

Aktualności 2016-10-27

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Alfa Romeo...

auto motor i sport 2015-02-26

Czy Alfa Romeo 4C była za mało ekscytująca? Czy może brakowało jej stylu i charakteru? Absolutnie nie, ale teraz ma tego wszystkiego jeszcze więcej! Przywitajmy Alfę Romeo 4C Spider.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.