mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo

Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo

W minionym tygodniu szef Fiat Chrysler Automobiles spotkał się z pracownikami zakładu w Termoli. Włoch ogłosił produkcję dwóch nowych silników.

Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo
Termoli będzie produkować dwa nowe silniki dedykowane do nowych modeli Alfy Romeo, które na rynku pojawią się w najbliższych latach. Pierwszy motor to czterocylindrowa jednostka benzynowa, zaś drugi to silnik  6-cylindrowy rodem z Ferrari, specjalnie dostosowany dla Alfy Romeo. Rocznie w zakładzie Termoli ma powstać ponad 200 tys. silników. Ma to zaspokoić co najmniej połowę zapotrzebowania planu produkcyjnego Alfy Romeo oszacowanego do 2018 roku. Koszt całej inwestycji to ponad pół miliarda euro.

"Ten innowacyjny pod względem technologicznym projekt jest zasadniczą częścią ambitnego planu Alfy Romeo i został powierzony właśnie Wam, ze względu na umiejętności techniczne. Jest to dla Was szansa pokazania światu poziomu technologicznej wiedzy, który jesteście w stanie osiągnąć" -powiedział Sergio Marchionne pracownikom w Termoli. Podczas wizyty świętowano również 30 rocznicę powstania silnika Fire, który produkowany był w Termoli od marca 1985 roku. Łącznie wyprodukowano aż dwadzieścia milionów sztuk tej jednostki.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.