Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo

Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo

W minionym tygodniu szef Fiat Chrysler Automobiles spotkał się z pracownikami zakładu w Termoli. Włoch ogłosił produkcję dwóch nowych silników.

Dwa nowe silniki dla Alfy Romeo
Termoli będzie produkować dwa nowe silniki dedykowane do nowych modeli Alfy Romeo, które na rynku pojawią się w najbliższych latach. Pierwszy motor to czterocylindrowa jednostka benzynowa, zaś drugi to silnik  6-cylindrowy rodem z Ferrari, specjalnie dostosowany dla Alfy Romeo. Rocznie w zakładzie Termoli ma powstać ponad 200 tys. silników. Ma to zaspokoić co najmniej połowę zapotrzebowania planu produkcyjnego Alfy Romeo oszacowanego do 2018 roku. Koszt całej inwestycji to ponad pół miliarda euro.

"Ten innowacyjny pod względem technologicznym projekt jest zasadniczą częścią ambitnego planu Alfy Romeo i został powierzony właśnie Wam, ze względu na umiejętności techniczne. Jest to dla Was szansa pokazania światu poziomu technologicznej wiedzy, który jesteście w stanie osiągnąć" -powiedział Sergio Marchionne pracownikom w Termoli. Podczas wizyty świętowano również 30 rocznicę powstania silnika Fire, który produkowany był w Termoli od marca 1985 roku. Łącznie wyprodukowano aż dwadzieścia milionów sztuk tej jednostki.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Aktualności 2016-09-20

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Aktualności 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Wczoraj koncern Fiata udostępnił nagranie wideo, na którym chwali się zakładem i produkcją Alfy Romeo Giulii. Ktoś jednak nie do końca chyba był świadomy, co w pewnym momencie pojawia się na filmie. A może to specjalny zabieg i kontrolowany wyciek przed premierą Alfy Romeo Stelvio?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj