mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa nowe zakłady firmy BASF

Dwa nowe zakłady firmy BASF

Oficjalną uroczystą inauguracją firma BASF otworzyła w dniu 7 października 2010 roku, nowy zakład produkujący systemy poliuretanowe oraz nową fabrykę chemii budowlanej na terenie Podstrefy Śrem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”  koło Poznania.

Dwa nowe zakłady firmy BASF
Zakres inwestycji w oba nowe zakłady produkcyjne wynosi 40 milionów złotych (ok.10 milionów euro) a zatrudnionych w nich będzie co najmniej 50 osób . Oba zakłady produkcyjne BASF położone są obok siebie na dwóch sąsiednich działkach. Fabryka chemii budowlanej już pracuje i produkuje zaprawy suche dla przemysłu budowlanego. Zakład produkujący systemy poliuretanowe zajmuje się opracowaniem, produkcją i dystrybucją  systemów poliuretanowych (do produkcji pianek i tworzyw sztucznych) dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego, meblowego, urządzeń chłodniczych i innych.  Oba zakłady obsługują przede wszystkim rynek polski.

Przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu inwestycji w Śremie miała znaczenie niewielka odległość od Poznania, bliskość Śremu do nowych obwodnic oraz do autostrady A2 (w odległości tylko 25 km).

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.