mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa puchary KIA w 2008

Dwa puchary KIA w 2008

Duże zainteresowanie wśród zawodników, mediów oraz co najważniejsze publiczności sprawiło, że koreańska marka KIA w 2008 roku zorganizuje dwa markowe czempionaty w wyścigach płaskich. Obok Pucharu KIA Picanto pojawi się zupełnie nowy serial, Puchar KIA cee’d. Odbywający się w ubiegłą sobotę 45. Rajd Barbórki Warszawskiej był dla producenta możliwością zaprezentowania obu wyścigowych modeli, którymi zawodnicy będą ścigać się w sezonie 2008.

Dwa puchary KIA w 2008
Kulminacyjnym punktem zabawy jest Ogólnopolskie Kryterium Asów  na ulicy Karowej. Rozgrywany wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, odcinek jest, obok słynnej kostki w Walimiu, uważany za najbardziej klasyczną i szalenie wymagającą próbę w polskich rajdach. O prawo startu do przejazdu po zabytkowej, arcytrudnej trasie rywalizowało dziesięcioro zawodniczek i zawodników w samochodach Kia Picanto.

Na trasie wieczornej próby jako samochód otwierający ten widowiskowy odcinek pojawił się z kolei wyścigowy cee’d. Za kierownicą zasiadł były kierowca rajdowy, Robert Herba, który karierę kierowcy wyczynowego zakończył w 2001 roku. Podobnie jak dwa lata wstecz, kiedy na trasie Rajdu Barbórka pojawiło się wyścigowe Picanto zapowiadające start pierwszego markowego pucharu wyścigowego koreańskiego producenta, tak i w tym roku cee’d jest zapowiedzią wyścigowego cyklu tego modelu.

Puchar cee’da rusza od 2008 roku. Weźmie w nim udział około 35 kierowców, którzy będą startowali w samochodach w nadwoziu trzydrzwiowym, z silnikiem o pojemności 2 l. Auto będzie niemal seryjne, z niewielkimi modyfikacjami (m. in. zawieszenia, wyczynowe ogumienie) i pełnym wyposażeniem bezpieczeństwa. Rywalizacja o punkty i nagrody finansowe (pula na każdy wyścig – 15 000 zł, na cały sezon około 100 000 zł) będzie się odbywała na czeskim torze w Moście (16-18 maja), na Węgrzech - Hungaroring (12-15 lub 19-22 czerwca) na Słowacji w Pieszczanach (23-24 sierpnia) i na trzykrotnie torze w Poznaniu (terminy będą znane po ogłoszeniu kalendarza sportowego PZM).

Jednocześnie kontynuowany będzie Puchar Picanto. Zawodnicy będą startowali w tych samych zawodach, co rywalizujący w Pucharze cee’da, a zasady i regulamin rywalizacji będzie bardzo podobny do obowiązującego w sezonie 2007. Udział w zawodach dla nowych zawodników będzie łatwiejszy niż w poprzednich latach. Warunkiem startu jest posiadanie samochodu - istnieje jedynie możliwość zakupu samochodu używanego od któregoś z zawodników. Samochody te oferowane są przez zawodników w atrakcyjnych cenach, zwykle z dużą ilością części zapasowych, felg, opon itd.

Poza tym każdy zawodnik musi posiadać licencję sportową WT/WTJ oraz przesłać do polskiego oddziału KIA Motors formularz zgłoszeniowy. Start w wyścigach nie wiąże się przed sezonem z żadnymi dodatkowymi formalnościami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia Picanto po liftingu już w polskich salonach

Kia Picanto po liftingu już w polskich...

Aktualności 2015-03-18

Kia Picanto po faceliftingu oficjalnie

Kia Picanto po faceliftingu oficjalnie

Premiery 2015-02-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech