mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa puchary KIA w 2008

Dwa puchary KIA w 2008

Duże zainteresowanie wśród zawodników, mediów oraz co najważniejsze publiczności sprawiło, że koreańska marka KIA w 2008 roku zorganizuje dwa markowe czempionaty w wyścigach płaskich. Obok Pucharu KIA Picanto pojawi się zupełnie nowy serial, Puchar KIA cee’d. Odbywający się w ubiegłą sobotę 45. Rajd Barbórki Warszawskiej był dla producenta możliwością zaprezentowania obu wyścigowych modeli, którymi zawodnicy będą ścigać się w sezonie 2008.

Dwa puchary KIA w 2008
Kulminacyjnym punktem zabawy jest Ogólnopolskie Kryterium Asów  na ulicy Karowej. Rozgrywany wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, odcinek jest, obok słynnej kostki w Walimiu, uważany za najbardziej klasyczną i szalenie wymagającą próbę w polskich rajdach. O prawo startu do przejazdu po zabytkowej, arcytrudnej trasie rywalizowało dziesięcioro zawodniczek i zawodników w samochodach Kia Picanto.

Na trasie wieczornej próby jako samochód otwierający ten widowiskowy odcinek pojawił się z kolei wyścigowy cee’d. Za kierownicą zasiadł były kierowca rajdowy, Robert Herba, który karierę kierowcy wyczynowego zakończył w 2001 roku. Podobnie jak dwa lata wstecz, kiedy na trasie Rajdu Barbórka pojawiło się wyścigowe Picanto zapowiadające start pierwszego markowego pucharu wyścigowego koreańskiego producenta, tak i w tym roku cee’d jest zapowiedzią wyścigowego cyklu tego modelu.

Puchar cee’da rusza od 2008 roku. Weźmie w nim udział około 35 kierowców, którzy będą startowali w samochodach w nadwoziu trzydrzwiowym, z silnikiem o pojemności 2 l. Auto będzie niemal seryjne, z niewielkimi modyfikacjami (m. in. zawieszenia, wyczynowe ogumienie) i pełnym wyposażeniem bezpieczeństwa. Rywalizacja o punkty i nagrody finansowe (pula na każdy wyścig – 15 000 zł, na cały sezon około 100 000 zł) będzie się odbywała na czeskim torze w Moście (16-18 maja), na Węgrzech - Hungaroring (12-15 lub 19-22 czerwca) na Słowacji w Pieszczanach (23-24 sierpnia) i na trzykrotnie torze w Poznaniu (terminy będą znane po ogłoszeniu kalendarza sportowego PZM).

Jednocześnie kontynuowany będzie Puchar Picanto. Zawodnicy będą startowali w tych samych zawodach, co rywalizujący w Pucharze cee’da, a zasady i regulamin rywalizacji będzie bardzo podobny do obowiązującego w sezonie 2007. Udział w zawodach dla nowych zawodników będzie łatwiejszy niż w poprzednich latach. Warunkiem startu jest posiadanie samochodu - istnieje jedynie możliwość zakupu samochodu używanego od któregoś z zawodników. Samochody te oferowane są przez zawodników w atrakcyjnych cenach, zwykle z dużą ilością części zapasowych, felg, opon itd.

Poza tym każdy zawodnik musi posiadać licencję sportową WT/WTJ oraz przesłać do polskiego oddziału KIA Motors formularz zgłoszeniowy. Start w wyścigach nie wiąże się przed sezonem z żadnymi dodatkowymi formalnościami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia Picanto po faceliftingu oficjalnie

Kia Picanto po faceliftingu oficjalnie

Premiery 2015-02-03

Kia wzbogaca ofertę Picanto

Kia wzbogaca ofertę Picanto

Premiery 2014-04-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross