mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa sukcesy Fiata

Dwa sukcesy Fiata

Fiat Auto Poland zlokalizowany w Tychach jest największą ze spółek Fiata w Polsce, jednak do jej sukcesu przyczynili się „najmniejsi”, przede wszystkim Fiat Panda i nowy Fiat 500. To właśnie te modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Dwa sukcesy Fiata
Cała zeszłoroczna produkcja Fiata w Polsce (prawie 362 tys.) opiera się na modelach Panda, 500 i 600. Ale to pierwsze dwa, Panda i 500-tka są motorem napędowym fabryki. Fiat Panda sam w sobie jest fenomenem. Kolejny rok zapotrzebowanie na ten samochód na rynkach zagranicznych utrzymuje się na rekordowym poziomie, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Można powiedzieć, że jest to w tej chwili najlepszy produkt „Made in Poland”, który szczyci się wieloma nagrodami, a zakład w Tychach, gdzie Panda jest produkowana zaliczany jest do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym. W 2007 roku tyski zakład Fiat Group Automobiles dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw „World Class Manufacturing”.

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii Fiat Auto Poland było uruchomienie w maju 2007 produkcji nowego Fiata 500. Od dnia premiery 500-tka wzbudza ogromne zainteresowanie i zbiera bardzo przychylne opinie zarówno wśród prasy specjalistycznej, jak i klientów. Zdobyła także wiele prestiżowych nagród, m.in. „Car of the Year 2008” oraz „Auto nr 1 w Polsce”. Jest to już drugi samochód produkowany w polskiej fabryce Fiata, który zdobył zaszczytny tytuł Car of the Year (poprzednio w 2003 roku była to właśnie Panda).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 45 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Wespół w zespół - Lexus LS 600hL

auto motor i sport 0000-00-00

Zapowiadany jeszcze w ubiegłym roku, teraz nareszcie na naszych drogach. Flagowy Lexus LS 600hL, czyli najpotężniejsza hybryda świata.

Pandopodobny – Great Wall Peri

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Pawel 2008-01-29

Tak Trzymać!!!

~Pawel 2008-01-29

Tak trzymać !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.