mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa sukcesy Fiata

Dwa sukcesy Fiata

Fiat Auto Poland zlokalizowany w Tychach jest największą ze spółek Fiata w Polsce, jednak do jej sukcesu przyczynili się „najmniejsi”, przede wszystkim Fiat Panda i nowy Fiat 500. To właśnie te modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Dwa sukcesy Fiata
Cała zeszłoroczna produkcja Fiata w Polsce (prawie 362 tys.) opiera się na modelach Panda, 500 i 600. Ale to pierwsze dwa, Panda i 500-tka są motorem napędowym fabryki. Fiat Panda sam w sobie jest fenomenem. Kolejny rok zapotrzebowanie na ten samochód na rynkach zagranicznych utrzymuje się na rekordowym poziomie, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Można powiedzieć, że jest to w tej chwili najlepszy produkt „Made in Poland”, który szczyci się wieloma nagrodami, a zakład w Tychach, gdzie Panda jest produkowana zaliczany jest do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym. W 2007 roku tyski zakład Fiat Group Automobiles dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw „World Class Manufacturing”.

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii Fiat Auto Poland było uruchomienie w maju 2007 produkcji nowego Fiata 500. Od dnia premiery 500-tka wzbudza ogromne zainteresowanie i zbiera bardzo przychylne opinie zarówno wśród prasy specjalistycznej, jak i klientów. Zdobyła także wiele prestiżowych nagród, m.in. „Car of the Year 2008” oraz „Auto nr 1 w Polsce”. Jest to już drugi samochód produkowany w polskiej fabryce Fiata, który zdobył zaszczytny tytuł Car of the Year (poprzednio w 2003 roku była to właśnie Panda).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 45 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Pawel 2008-01-29

Tak Trzymać!!!

~Pawel 2008-01-29

Tak trzymać !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.