mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwa zera Peugeota

Dwa zera Peugeota

Od 1921 roku, od premiery modelu 201 podczas wystawy samochodowej w Paryżu, wszystkie kolejne modele francuskiego koncernu były trzycyfrowe, z zerem w środku.

Dwa zera Peugeota

Pierwsza cyfra oznaczała zawsze segment, do jakiego dany model się zaliczał. Najmniejsze modele mają na początku 1, zaś największe 8. Na drugim miejscu jest zero, a trzecia cyfra oznacza kolejną generację aut w danej klasie.

Wydaje się, że Peugeot jednak odejdzie od wyżej wymienionej zasady. Choć nie do końca. Pojawią się modele oznaczane czterocyfrowymi liczbami z dwoma zerami na drugiej i trzeciej pozycji. A reszta będzie bez zmian, tzn. pierwsza cyfra utożsamiana będzie z wielkością pojazdu, a ostatnia z kolejną już generacją.

Tego typu nazewnictwo pojawiło się już wraz z protoypem modelu 4002. Pierwszym modelem, który ma szansę trafić do seryjnej produkcji z nowym systemem nazewnictwa, może być następca modelu 106, czyli 1007. Ma on bazować na koncepcyjnym modelu Sesame pokazanym na targach w Paryżu w 2002 roku.

Tak więc w ofercie Peugeota dostępne będą modele trzy- i czterocyfrowe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech