mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwie akcje serwisowe Mitsubishi Pajero

Dwie akcje serwisowe Mitsubishi Pajero

Polski oddział Mitsubishi ogłosił dwie akcje naprawcze, w ramach których do autoryzowanych serwisów japońskiej marki zostaną wezwani właściciele modelu Mitsubishi Pajero z 3,2-litrowymi dieslami pod maską.

Dwie akcje serwisowe Mitsubishi Pajero
W przypadku pierwszej akcji Mitsubishi poinformowało, że z powodu nieprawidłowości w pracy oprogramowania sterownika wtrysku, powodującego zbyt szybkie nagromadzenie się sadzy, może dojść do zapełnienia się filtra cząstek stałych, co może objawiać się obniżoną mocą silnika, słabszym przyspieszeniem, a w skrajnej sytuacji zgaśnięciem silnika i brakiem możliwości ponownego uruchomienia. Sytuacja taka może być sygnalizowana świeceniem się kontrolki ostrzegawczej "Sprawdź układ DPF".

Powodem zorganizowania drugiej kampanii dla tego samego modelu jest możliwość uszkodzenia bądź zablokowania się napinacza łańcucha rozrządu, co objawia się głośną pracą układu rozrządu, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić wręcz do zerwania łańcucha rozrządu i uszkodzenia silnika.

W obu przypadkach chodzi o ten sam model - Mitsubishi Pajero (V88W, V98W) wyprodukowane na rynek europejski z tym samym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 3,2 litra (4M41). Jednak pierwsza akcja dotyczy modeli z lat 2011-2014, zaś druga usterka może wystąpić w egzemplarzach z roczników od 2007 do 204 roku.

W ramach pierwszej akcji naprawczej do serwisów zostanie wezwanych 193 właścicieli Pajero, druga obejmuje 1.038 pojazdów.

Mitsubishi zapowiedziało, że w ramach akcji dokona aktualizacji oprogramowania sterownika wtrysku w samochodach objętych akcją, przeprowadzi regeneracji filtra DPF, a w przypadku jego całkowitego zapełnienia – wymianę filtra na nowy. W drugiej kampanii nastąpi wymiana napinacza na nowy, zmodyfikowanie oraz weryfikacja układu napędu rozrządu, a w razie konieczności również wymiana uszkodzonych podzespołów układu napędu rozrządu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Pajero
Mitsubishi Pajero
Cena podstawowa już od: 208 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.