mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwie duże akcje serwisowe Jeepa

Dwie duże akcje serwisowe Jeepa

Polski oddział marki Jeep poinformował o rozpoczęciu dwóch akcji przywoławczych, w ramach których do serwisów trafią takie modele jak Wrangler oraz Grand Cherokee, a także Dodge Durango. Łącznie w całej Europie kampania obejmie ponad 600 tys. aut.

Dwie duże akcje serwisowe Jeepa
W przypadku modelu Jeep Wrangler (JK) usterkowe mogą okazać się egzemplarze z roczników 2011-2013, wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych. W komunikacie poinformowano, że w ww. modelach wiązka przewodów podgrzewanych lusterek zewnętrznych umieszczona w drzwiach przednich narażona jest na zalewanie wodą ściekającą z szyb bocznych opuszczanych. W wyniku zalewania przewodów dojść może do zwarcia i nagłego zapalenia się instalacji elektrycznej.

Na rynku europejskim kampanii naprawczej podlega łącznie 436.900 egzemplarzy modelu Jeep Wrangler.

Druga rozpoczęta akcja serwisowa obejmie swym zasięgiem dwa bliźniacze modele - Jeep Grand Cherokee (WK) i Dodge Durango (WD) z rocznika modelowego 2014, również pochodzące z amerykańskich fabryk koncernu.

W tych modelach oprogramowanie centralki sterowania kolumny kierownicy może nie być zgodne i mogą występować zakłócenia elektryczne. Niezamierzone zakłócenia mogą spowodować wyłącznie elektrycznego systemu kontroli stabilizacji. W określonych warunkach jazdy może to doprowadzić do wypadku bez wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych.

Na rynku europejskim kampanii naprawczej podlegają łącznie 183.542 egzemplarze obu ww. modeli.

Fiat Auto Poland zadeklarował, że wezwie właścicieli modeli, w których może wystąpić usterka. W przypadku Jeepa Wranglera w razie potrzeby dokonana zostanie wymiana wiązki przewodów oraz założony będzie fartuch uszczelniający, który osłoni przewody przed możliwością zalewania wodą.

W modelach Grand Cherokee i Durango przeprogramowana zostanie centralka sterowania kolumny kierownicy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee
Cena podstawowa już od: 236 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 156 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.

Podobne wiadomości:

Używane: Jeep Wrangler i Land Rover Defender

auto motor i sport 2015-04-11

Mówisz teren, myślisz Jeep albo Land Rover. Jeśli szukasz naprawdę hardcorowej terenówki, te dwa auta po prostu musisz brać pod uwagę. W błotnym starciu Wrangler i Defender.

Pięć pomysłów na auto 4x4

auto motor i sport 2015-04-06

Różnią się nie tylko wielkością nadwozia, osiągami i ceną, ale przede wszystkim charakterami. Od najmniejszego do największego – Fiat Panda Cross, Jeep Renegade, Volvo V40 Cross Country, Skoda Superb Outdoor i Audi A6 Allroad. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando