Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwie duże akcje serwisowe Jeepa

Dwie duże akcje serwisowe Jeepa

Polski oddział marki Jeep poinformował o rozpoczęciu dwóch akcji przywoławczych, w ramach których do serwisów trafią takie modele jak Wrangler oraz Grand Cherokee, a także Dodge Durango. Łącznie w całej Europie kampania obejmie ponad 600 tys. aut.

Dwie duże akcje serwisowe Jeepa
W przypadku modelu Jeep Wrangler (JK) usterkowe mogą okazać się egzemplarze z roczników 2011-2013, wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych. W komunikacie poinformowano, że w ww. modelach wiązka przewodów podgrzewanych lusterek zewnętrznych umieszczona w drzwiach przednich narażona jest na zalewanie wodą ściekającą z szyb bocznych opuszczanych. W wyniku zalewania przewodów dojść może do zwarcia i nagłego zapalenia się instalacji elektrycznej.

Na rynku europejskim kampanii naprawczej podlega łącznie 436.900 egzemplarzy modelu Jeep Wrangler.

Druga rozpoczęta akcja serwisowa obejmie swym zasięgiem dwa bliźniacze modele - Jeep Grand Cherokee (WK) i Dodge Durango (WD) z rocznika modelowego 2014, również pochodzące z amerykańskich fabryk koncernu.

W tych modelach oprogramowanie centralki sterowania kolumny kierownicy może nie być zgodne i mogą występować zakłócenia elektryczne. Niezamierzone zakłócenia mogą spowodować wyłącznie elektrycznego systemu kontroli stabilizacji. W określonych warunkach jazdy może to doprowadzić do wypadku bez wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych.

Na rynku europejskim kampanii naprawczej podlegają łącznie 183.542 egzemplarze obu ww. modeli.

Fiat Auto Poland zadeklarował, że wezwie właścicieli modeli, w których może wystąpić usterka. W przypadku Jeepa Wranglera w razie potrzeby dokonana zostanie wymiana wiązki przewodów oraz założony będzie fartuch uszczelniający, który osłoni przewody przed możliwością zalewania wodą.

W modelach Grand Cherokee i Durango przeprogramowana zostanie centralka sterowania kolumny kierownicy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee
Cena podstawowa już od: 236 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 153 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-2dr.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys. samochodów

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys....

Aktualności 2016-07-25

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce
Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce
Nowy model koreańskiego producenta, Ioniq jest już dostępny na polskim rynku. Na początku w ofercie będzie jedynie wersja hybrydowa. Hyundai Ioniq to auto, które może być wyposażone w jeden z trzech rodzajów napędów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj