mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwie duże akcje serwisowe Jeepa

Dwie duże akcje serwisowe Jeepa

Polski oddział marki Jeep poinformował o rozpoczęciu dwóch akcji przywoławczych, w ramach których do serwisów trafią takie modele jak Wrangler oraz Grand Cherokee, a także Dodge Durango. Łącznie w całej Europie kampania obejmie ponad 600 tys. aut.

Dwie duże akcje serwisowe Jeepa
W przypadku modelu Jeep Wrangler (JK) usterkowe mogą okazać się egzemplarze z roczników 2011-2013, wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych. W komunikacie poinformowano, że w ww. modelach wiązka przewodów podgrzewanych lusterek zewnętrznych umieszczona w drzwiach przednich narażona jest na zalewanie wodą ściekającą z szyb bocznych opuszczanych. W wyniku zalewania przewodów dojść może do zwarcia i nagłego zapalenia się instalacji elektrycznej.

Na rynku europejskim kampanii naprawczej podlega łącznie 436.900 egzemplarzy modelu Jeep Wrangler.

Druga rozpoczęta akcja serwisowa obejmie swym zasięgiem dwa bliźniacze modele - Jeep Grand Cherokee (WK) i Dodge Durango (WD) z rocznika modelowego 2014, również pochodzące z amerykańskich fabryk koncernu.

W tych modelach oprogramowanie centralki sterowania kolumny kierownicy może nie być zgodne i mogą występować zakłócenia elektryczne. Niezamierzone zakłócenia mogą spowodować wyłącznie elektrycznego systemu kontroli stabilizacji. W określonych warunkach jazdy może to doprowadzić do wypadku bez wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych.

Na rynku europejskim kampanii naprawczej podlegają łącznie 183.542 egzemplarze obu ww. modeli.

Fiat Auto Poland zadeklarował, że wezwie właścicieli modeli, w których może wystąpić usterka. W przypadku Jeepa Wranglera w razie potrzeby dokonana zostanie wymiana wiązki przewodów oraz założony będzie fartuch uszczelniający, który osłoni przewody przed możliwością zalewania wodą.

W modelach Grand Cherokee i Durango przeprogramowana zostanie centralka sterowania kolumny kierownicy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee
Cena podstawowa już od: 236 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 156 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.