Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwie polskie załogi na torze Le Mans

Dwie polskie załogi na torze Le Mans

W najbliższy weekend (3-4 kwietnia 2004) we Francji, odbędzie się słynny 24-godzinny wyścig motocyklowy Le Mans. Będzie to już 27. edycja prestiżowego wyścigu długodystansowego.

Dwie polskie załogi na torze Le Mans

Tor w Le Mans, noszący nazwę Bugatti Circuit, ma długość 4180 m. Zawody odbywają się w 2 klasach motocykli: Stocksport oraz Superproduction. W obu kategoriach dopuszczone są motocykle 4 cylindrowe o pojemności silnika od 600 do 1000 ccm, 3 cylindrowe – od 750 do 1000 ccm oraz 2 cylindrowe – od 850 do 1200 ccm. W wyścigu biorą udział 2 lub 3-osobowe zespoły. Każdy zespół podczas wyścigu dysponuje jednym motocyklem. Zawodnicy podczas 24 godzinnego wyścigu zamieniają się na torze. Zamiany te następują co 50-60 minut. Jest to uzależnione głównie od zużycia paliwa (zbiornik ma pojemność 24 litrów), stanu opon oraz kondycji zawodnika.

W klasie Superproduction zgłoszonych zostało 28 teamów, a w klasie Stocksport – 30 zespołów. W wyścigu tym, po raz kolejny, wystartują polscy zawodnicy. Paweł Szkopek, aktualny Mistrz Polski w klasie Stocksport, startuje w Le Mans razem z Adamem Badziakiem oraz Tomkiem Kędziorem (zawodnicy Teamu POLand POSITION, nr startowy 93, Suzuki GSX-R1000).

Oprócz tego w wyścigu bierze udział jeszcze jeden polski zespół (Motopol Racing Team, nr 52, Honda CBR, skład: Retat, Sikora, Neija).

30 i 31 marca odbywają się treningi wolne, 1 i 2 kwietnia – treningi kwalifikacyjne. Wyścig rozpoczyna się w sobotę 3 kwietnia o godzinie 15, a kończy 4 kwietnia, również o godz. 15.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?