Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwieście tysięcy kart tachografowych

Dwieście tysięcy kart tachografowych

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wydała dwustutysięczną kartę do tachografu cyfrowego. System Tachografów Cyfrowych ruszył w Polsce 1 maja 2006 roku i został zbudowany w rekordowo krótkim okresie siedmiu miesięcy. Polska należy do krajów, które najszybciej wprowadziły system tachografów cyfrowych w całości – nie tylko w zakresie wydawania kart, ale też podłączenia do systemu TACHONET, który zapewnia wymianę danych na temat użytkowników między administracjami narodowymi.

Dwieście tysięcy kart tachografowych
Polska przoduje w rozwoju systemu. Według oficjalnych danych do systemu nie są jeszcze podłączone między innymi Portugalia, Grecja, Dania i Węgry, a Wielka Brytania podłączyła się do systemu dopiero w połowie września 2007 r. Do grona krajów które podłączyły się do systemu TACHONET należą nowe kraje UE takie jak Bułgaria i Rumunia, a w grudniu 2008 r. do systemu podłączyły się również Czechy.

Zgodnie z ustawą kompleksową obsługę systemu tachografów cyfrowych w Polsce zapewnia Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Firma zajmuje się przyjmowaniem wniosków oraz wydawaniem czterech rodzajów kart procesorowych: karty kierowcy, przedsiębiorstwa, warsztatowej i kontrolnej. Obecnie PWPW S.A. przyjmuje około 300 - 450 wniosków dziennie i wydaje 5 – 6 tys. kart miesięcznie.

Aby ułatwić wyrabianie kart uruchomiliśmy specjalną infolinię, na której przez 5 dni w tygodniu nasi pracownicy odpowiadają na pytania klientów i udzielają informacji dotyczących terminu wydania kart – wyjaśnia Marian Klaczak, Kierownik Działu Tachografu Cyfrowego w PWPW S.A. - Prowadzimy także intensywne prace mające na celu dalsze usprawnienia przyspieszenia  procesu wydawania kart – dodaje.

Zgodnie z umową zawartą z Ministerstwem Infrastruktury PWPW S.A. ma 26 roboczych dni na wydanie karty. W całym 2008 roku 96 proc. kart trafiło do klientów przed upływem 14 dni, a 99,99% kart zostało wydane w terminie ustawowym. Na 200 tys. wydanych kart wskaźnik reklamacji wynosi jedynie 1.42 proc podaje PWPW S.A.

Podobne wiadomości:

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

System automatycznego hamowania będzie seryjny

System automatycznego hamowania będzie...

Technika 2016-03-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj