mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwieście tysięcy kart tachografowych

Dwieście tysięcy kart tachografowych

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wydała dwustutysięczną kartę do tachografu cyfrowego. System Tachografów Cyfrowych ruszył w Polsce 1 maja 2006 roku i został zbudowany w rekordowo krótkim okresie siedmiu miesięcy. Polska należy do krajów, które najszybciej wprowadziły system tachografów cyfrowych w całości – nie tylko w zakresie wydawania kart, ale też podłączenia do systemu TACHONET, który zapewnia wymianę danych na temat użytkowników między administracjami narodowymi.

Dwieście tysięcy kart tachografowych
Polska przoduje w rozwoju systemu. Według oficjalnych danych do systemu nie są jeszcze podłączone między innymi Portugalia, Grecja, Dania i Węgry, a Wielka Brytania podłączyła się do systemu dopiero w połowie września 2007 r. Do grona krajów które podłączyły się do systemu TACHONET należą nowe kraje UE takie jak Bułgaria i Rumunia, a w grudniu 2008 r. do systemu podłączyły się również Czechy.

Zgodnie z ustawą kompleksową obsługę systemu tachografów cyfrowych w Polsce zapewnia Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Firma zajmuje się przyjmowaniem wniosków oraz wydawaniem czterech rodzajów kart procesorowych: karty kierowcy, przedsiębiorstwa, warsztatowej i kontrolnej. Obecnie PWPW S.A. przyjmuje około 300 - 450 wniosków dziennie i wydaje 5 – 6 tys. kart miesięcznie.

Aby ułatwić wyrabianie kart uruchomiliśmy specjalną infolinię, na której przez 5 dni w tygodniu nasi pracownicy odpowiadają na pytania klientów i udzielają informacji dotyczących terminu wydania kart – wyjaśnia Marian Klaczak, Kierownik Działu Tachografu Cyfrowego w PWPW S.A. - Prowadzimy także intensywne prace mające na celu dalsze usprawnienia przyspieszenia  procesu wydawania kart – dodaje.

Zgodnie z umową zawartą z Ministerstwem Infrastruktury PWPW S.A. ma 26 roboczych dni na wydanie karty. W całym 2008 roku 96 proc. kart trafiło do klientów przed upływem 14 dni, a 99,99% kart zostało wydane w terminie ustawowym. Na 200 tys. wydanych kart wskaźnik reklamacji wynosi jedynie 1.42 proc podaje PWPW S.A.

Podobne wiadomości:

ESP obowiązkowe za 2 lata!

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Finanse i prawo 2016-03-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.