mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwóch 14-latków zatrzymanych w pościgu

Dwóch 14-latków zatrzymanych w pościgu

Tuż po północy z 15 na 16 września policjanci z oławskiej drogówki ścigali Opla Astrę. Po kilku kilometrach auto wypadło z drogi, przejechało przez rów i stanęło w świeżo zaoranym polu. Wtedy okazało się, że kierowcą był 14-latek. Jechał z pasażerem, również 14-letnim. Auto miało tablice rejestracyjne od innego samochodu, a w środku policjanci znaleźli śrubokręty, noże i rękawice.

Dwóch 14-latków zatrzymanych w pościgu
Tuż po północy z 15 na 16 września policjanci z oławskiej drogówki zauważyli opla astrę, którego kierujący na widok radiowozu zawrócił i wcisnął gaz do dechy. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i ruszyli w pościg.

Uciekający łamał wszelkie zasady ruchu drogowego. Jechał lewą stroną jezdni, niebezpiecznie wyprzedzał i przekraczał prędkość, która w niektórych miejscach dochodziła do 140 km/h. Do działań włączyły się inne patrole.

Po kilku minutach na trasie wylotowej z Oławy do Wrocławia kierujący astrą stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rów i zatrzymał się na świeżo zaoranym polu. Wtedy kierowca i pasażer zaczęli uciekać pieszo. Szybko zostali zatrzymani przez policjantów. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy uciekinierami okazali się dwaj 14-latkowie z Wrocławia. Jak twierdzili, auto pożyczyli od cioci i wybrali się na przejażdżkę.

W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli skórzane rękawice, śrubokręty, noże i butelkę wina. Ponadto w samochodzie były zamontowane tablice rejestracyjne od zupełnie innego pojazdu. Jak się okazało, Opel Astra jest zarejestrowany na terenie Niemiec, natomiast policjanci ustalają okoliczności w jaki sposób 14-latkowie weszli w posiadanie tablic rejestracyjnych. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.