mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwóch 14-latków zatrzymanych w pościgu

Dwóch 14-latków zatrzymanych w pościgu

Tuż po północy z 15 na 16 września policjanci z oławskiej drogówki ścigali Opla Astrę. Po kilku kilometrach auto wypadło z drogi, przejechało przez rów i stanęło w świeżo zaoranym polu. Wtedy okazało się, że kierowcą był 14-latek. Jechał z pasażerem, również 14-letnim. Auto miało tablice rejestracyjne od innego samochodu, a w środku policjanci znaleźli śrubokręty, noże i rękawice.

Dwóch 14-latków zatrzymanych w pościgu
Tuż po północy z 15 na 16 września policjanci z oławskiej drogówki zauważyli opla astrę, którego kierujący na widok radiowozu zawrócił i wcisnął gaz do dechy. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i ruszyli w pościg.

Uciekający łamał wszelkie zasady ruchu drogowego. Jechał lewą stroną jezdni, niebezpiecznie wyprzedzał i przekraczał prędkość, która w niektórych miejscach dochodziła do 140 km/h. Do działań włączyły się inne patrole.

Po kilku minutach na trasie wylotowej z Oławy do Wrocławia kierujący astrą stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rów i zatrzymał się na świeżo zaoranym polu. Wtedy kierowca i pasażer zaczęli uciekać pieszo. Szybko zostali zatrzymani przez policjantów. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy uciekinierami okazali się dwaj 14-latkowie z Wrocławia. Jak twierdzili, auto pożyczyli od cioci i wybrali się na przejażdżkę.

W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli skórzane rękawice, śrubokręty, noże i butelkę wina. Ponadto w samochodzie były zamontowane tablice rejestracyjne od zupełnie innego pojazdu. Jak się okazało, Opel Astra jest zarejestrowany na terenie Niemiec, natomiast policjanci ustalają okoliczności w jaki sposób 14-latkowie weszli w posiadanie tablic rejestracyjnych. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.