mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwóch Polaków w WRC!

Dwóch Polaków w WRC!

Leszek Kuzaj oraz Michał Kościuszko wystartują w kilku eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Obaj kierowcy będą rywalizować w dwóch odmiennych klasach.

Dwóch Polaków w WRC!

Aktualny Mistrz Polski, Leszek Kuzaj z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wystartuje w klasie samochodów produkcyjnych PCWRC za kierownicą Subaru Impreza. Polak będzie bronił barw japońskiego zespołu SYMS w sześciu rundach zaliczanych do kalendarza WRC, rajdach Meksyku, Argentyny, Akropolu, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

„Po wielu latach oczekiwania udało mi się powrócić do mistrzostw Świata. Zrobię wszystko, aby odnieść jak największe sukcesy i przysporzyć moim kibicom i wszystkim kibicom w Polsce jak najwięcej emocji” – powiedział Kuzaj.

Kalendarz startów pozwoli załodze Kuzaj/Szczepaniak prowadzić równolegle walkę na odcinkach specjalnych Mistrzostw Polski i bronić wywalczonego mistrzowskiego tytułu w kraju.

Również w MŚ, lecz w klasie „juniorów” JWRC wystartuje Michał Kościuszko. 20-letni Krakowianin jest obecnie jednym z najlepiej zapowiadających się kierowców na polskim, rajdowym podwórku, który mógłby odnieść spore sukcesy na światowych trasach. Potwierdza to zdobyty w tym sezonie tytuł MP w klasie S1600.

W sezonie 2006 Michał Kościuszko i Jarek Baran wystartują w Mistrzostwach Świata samochodem Suzuki Ignis z numerem startowym 44 w 6 rajdach: Szwecji, Katalonii, Sardynii, Niemiec, Finlandii i Turcji. Jest to pierwsza i jedyna polska załoga, która weźmie udział w cyklu Junior WRC.

"Bardzo się cieszę, że już w nadchodzącym sezonie będę mógł wystartować w Mistrzostwach Świata. To wielka szansa i jednocześnie wielkie wyzwanie. W sezonie 2006 nastawiam się przede wszystkim na zdobywanie doświadczeń i poznanie specyfiki rajdów, zaliczanych do Mistrzostw Świata. Wierzę, że taka taktyka zaprocentuje w przyszłości." - powiedział Michał Kościuszko - "Konkurencja na pewno będzie duża, tym bardziej, że wielu zawodników wystartuje samochodami Suzuki. Myślę, że nasze dobre tegoroczne doświadczenia z Ignisem, którym będziemy z Jarkiem startować w Junior WRC, na pewno nam pomogą w rywalizacji z konkurencją". - dodał Michał.

Jarek Baran powiedział: "Powrót na trasy WRC bardzo mnie cieszy. Atmosfera Mistrzostw Świata jest wspaniała. Przed nami 6 różnych rajdów, w tym Rajd Szwecji, który moim zdaniem jest najpiękniejszy w całym cyklu. Czeka nas trudny rok zdobywania doświadczeń, ale jestem przekonany, że to będzie dobry sezon!"

Samochód do startów załogi w Mistrzostwach Świata będzie przygotowywała czeska stajnia rajdowa JM Engineering Zlin.

Czytaj także:

Mitsubishi out! 2005-12-14

Kuzaj wygrywa Barbórkę 2005-12-05

Podobne wiadomości:

Kuzaj wygrywa Barbórkę

Kuzaj wygrywa Barbórkę

Aktualności 2005-12-05

Mitsubishi out!

Mitsubishi out!

Aktualności 2005-12-14

Komentuj:

~ziomek3 2006-04-24

buc

~ziomek 2006-04-24

jezdzisz jak moja babcia na wuzku ;p

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando