mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwóch Polaków w WRC!

Dwóch Polaków w WRC!

Leszek Kuzaj oraz Michał Kościuszko wystartują w kilku eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Obaj kierowcy będą rywalizować w dwóch odmiennych klasach.

Dwóch Polaków w WRC!

Aktualny Mistrz Polski, Leszek Kuzaj z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wystartuje w klasie samochodów produkcyjnych PCWRC za kierownicą Subaru Impreza. Polak będzie bronił barw japońskiego zespołu SYMS w sześciu rundach zaliczanych do kalendarza WRC, rajdach Meksyku, Argentyny, Akropolu, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

„Po wielu latach oczekiwania udało mi się powrócić do mistrzostw Świata. Zrobię wszystko, aby odnieść jak największe sukcesy i przysporzyć moim kibicom i wszystkim kibicom w Polsce jak najwięcej emocji” – powiedział Kuzaj.

Kalendarz startów pozwoli załodze Kuzaj/Szczepaniak prowadzić równolegle walkę na odcinkach specjalnych Mistrzostw Polski i bronić wywalczonego mistrzowskiego tytułu w kraju.

Również w MŚ, lecz w klasie „juniorów” JWRC wystartuje Michał Kościuszko. 20-letni Krakowianin jest obecnie jednym z najlepiej zapowiadających się kierowców na polskim, rajdowym podwórku, który mógłby odnieść spore sukcesy na światowych trasach. Potwierdza to zdobyty w tym sezonie tytuł MP w klasie S1600.

W sezonie 2006 Michał Kościuszko i Jarek Baran wystartują w Mistrzostwach Świata samochodem Suzuki Ignis z numerem startowym 44 w 6 rajdach: Szwecji, Katalonii, Sardynii, Niemiec, Finlandii i Turcji. Jest to pierwsza i jedyna polska załoga, która weźmie udział w cyklu Junior WRC.

"Bardzo się cieszę, że już w nadchodzącym sezonie będę mógł wystartować w Mistrzostwach Świata. To wielka szansa i jednocześnie wielkie wyzwanie. W sezonie 2006 nastawiam się przede wszystkim na zdobywanie doświadczeń i poznanie specyfiki rajdów, zaliczanych do Mistrzostw Świata. Wierzę, że taka taktyka zaprocentuje w przyszłości." - powiedział Michał Kościuszko - "Konkurencja na pewno będzie duża, tym bardziej, że wielu zawodników wystartuje samochodami Suzuki. Myślę, że nasze dobre tegoroczne doświadczenia z Ignisem, którym będziemy z Jarkiem startować w Junior WRC, na pewno nam pomogą w rywalizacji z konkurencją". - dodał Michał.

Jarek Baran powiedział: "Powrót na trasy WRC bardzo mnie cieszy. Atmosfera Mistrzostw Świata jest wspaniała. Przed nami 6 różnych rajdów, w tym Rajd Szwecji, który moim zdaniem jest najpiękniejszy w całym cyklu. Czeka nas trudny rok zdobywania doświadczeń, ale jestem przekonany, że to będzie dobry sezon!"

Samochód do startów załogi w Mistrzostwach Świata będzie przygotowywała czeska stajnia rajdowa JM Engineering Zlin.

Czytaj także:

Mitsubishi out! 2005-12-14

Kuzaj wygrywa Barbórkę 2005-12-05

Podobne wiadomości:

Mitsubishi out!

Mitsubishi out!

Aktualności 2005-12-14

Kuzaj wygrywa Barbórkę

Kuzaj wygrywa Barbórkę

Aktualności 2005-12-05

Komentuj:

~ziomek3 2006-04-24

buc

~ziomek 2006-04-24

jezdzisz jak moja babcia na wuzku ;p

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic