mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwóch gigantów motoryzacji łączy siły

Dwóch gigantów motoryzacji łączy siły

Wczorajszy dzień przejdzie do historii jak dzień ogłoszenia współpracy pomiędzy dwoma gigantami motoryzacji. Wczoraj General Motors i PSA Peugeot Citroen ogłosiły utworzenie długoterminowego strategicznego globalnego aliansu. Pojawia się kolejna siła na rynku.

Dwóch gigantów motoryzacji łączy siły
Porozumienie będzie opierać się na współdzieleniu platform samochodów, komponentów i modułów oraz na stworzeniu globalnej organizacji zakupowej joint venture kupującej towary, podzespoły i usługi od dostawców, z rocznym łącznym wolumenem zakupów na poziomie około 125 mld USD.

„Partnerstwo otwiera przed naszymi firmami nowe perspektywy. Synergie wynikające z aliansu, oprócz naszych niezależnych planów, zapewnią koncernowi GM długoterminową i zrównoważoną rentowność w Europie”, powiedział Dan Akerson, prezes i dyrektor zarządzający GM. Z kolei Philippe Varin, prezes zarządu Grupy PSA Peugeot Citroën, powiedział: „Sojusz ten jest niezwykle ekscytującym wydarzeniem dla obu grup, a nasze partnerstwo niesie ze sobą duży potencjał rozwoju na przyszłość. Dzięki silnemu wsparciu naszego historycznego udziałowca oraz pojawieniu się nowego, prestiżowego udziałowca, cała grupa została zmobilizowana do wykorzystania pełnego potencjału tej umowy”.

Na początku obie firmy wspólnie opracują auta małe i średnie, typu MPV oraz crossover. Obaj producenci aut mogą również stworzyć wspólną platformę dla auta niskoemisyjnego. Pierwsze wspólne auto może pojawić się na rynku w 2016 roku. Oprócz zwiększenia konkurencyjności obu marek m.in. na rynku europejskim obaj producenci będą dalej wprowadzać na rynek niezależne konstrukcje i rzecz jasna zdrowo konkurować.

Podobne wiadomości:

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

Aktualności 2017-02-16

Citroen DS4, Jeep Grand Cherokee, Kia...

auto motor i sport 0000-00-00

Crossovery mają wzięcie. "Nasz klient nasz per pan". To stare chińskie przysłowie najlepiej oddaje prawa rynku. A klient jak kilkanaście lat temu pokochał SUV-y i crossovery, tak do dziś nie przestaje ich uwielbiać. Oto próbka tego, co na rynku - w postaci Citroëna DS4, Jeepa Grand Cherokee, Kii Sportage, Subaru Outbacka i Suzuki SX4. Nasze porównanie obejmuje dane techniczne (cena, spalanie), zawiera też opinie na temat tych modeli

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.