mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwóch gigantów motoryzacji łączy siły

Dwóch gigantów motoryzacji łączy siły

Wczorajszy dzień przejdzie do historii jak dzień ogłoszenia współpracy pomiędzy dwoma gigantami motoryzacji. Wczoraj General Motors i PSA Peugeot Citroen ogłosiły utworzenie długoterminowego strategicznego globalnego aliansu. Pojawia się kolejna siła na rynku.

Dwóch gigantów motoryzacji łączy siły
Porozumienie będzie opierać się na współdzieleniu platform samochodów, komponentów i modułów oraz na stworzeniu globalnej organizacji zakupowej joint venture kupującej towary, podzespoły i usługi od dostawców, z rocznym łącznym wolumenem zakupów na poziomie około 125 mld USD.

„Partnerstwo otwiera przed naszymi firmami nowe perspektywy. Synergie wynikające z aliansu, oprócz naszych niezależnych planów, zapewnią koncernowi GM długoterminową i zrównoważoną rentowność w Europie”, powiedział Dan Akerson, prezes i dyrektor zarządzający GM. Z kolei Philippe Varin, prezes zarządu Grupy PSA Peugeot Citroën, powiedział: „Sojusz ten jest niezwykle ekscytującym wydarzeniem dla obu grup, a nasze partnerstwo niesie ze sobą duży potencjał rozwoju na przyszłość. Dzięki silnemu wsparciu naszego historycznego udziałowca oraz pojawieniu się nowego, prestiżowego udziałowca, cała grupa została zmobilizowana do wykorzystania pełnego potencjału tej umowy”.

Na początku obie firmy wspólnie opracują auta małe i średnie, typu MPV oraz crossover. Obaj producenci aut mogą również stworzyć wspólną platformę dla auta niskoemisyjnego. Pierwsze wspólne auto może pojawić się na rynku w 2016 roku. Oprócz zwiększenia konkurencyjności obu marek m.in. na rynku europejskim obaj producenci będą dalej wprowadzać na rynek niezależne konstrukcje i rzecz jasna zdrowo konkurować.

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Citroen C-Elysee po nowemu

Citroen C-Elysee po nowemu

Premiery 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace
Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace
Krakowski oddział GDDKiA podpisał na początku stycznia w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka umowę z firmą Sweco na wykonanie Koncepcji Programowej dla Północnej Obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52.