mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwukrotnie droższe mandaty!

Dwukrotnie droższe mandaty!

Najprawdopodobniej już od przyszłego roku średnio nawet dwukrotnie zdrożeją mandaty za naszą zachodnią granicą. Przykładowo za jazdę pod wpływem alkoholu możemy zapłacić aż 1.500 euro.

Na razie są to jeszcze propozycje zmian do ustawy o ruchu drogowym, jednak, jak informuje niemiecki dziennik Bild, mają one zostać przegłosowane jeszcze w maju. Jeśli tak się stanie, wówczas zmiany wejdą w życie wraz z początkiem przyszłego roku.

Największe podwyżki mają dotknąć najbardziej agresywnych kierowców - przekraczających nadmiernie prędkość oraz jadących w zbyt małej odległości od poprzedzającego ich aut - odpowiednio do 680 i 400 euro. Z kolei uparcie jadący lewym pasem muszą się liczyć z mandatem w wysokości 80, a nie jak dotychczas 40 euro. Biorący udział w nielegalnych wyścigach drogowych zapłacą 500 euro (200), zaś mandat za przejazd na czerwonym świetle wzrośnie z 50 do 90 euro, a jeśli czerwone światło świeci się już ponad sekundę to nawet do 200 euro. Co ciekawe, bez zmian ma pozostać wysokość mandatów za rozmowę przez komórkę podczas prowadzenia samochodu, mimo iż pierwotnie zakładano wzrost kary z 40 do 70 euro.

Ewentualne podwyżki dotkliwie też odczują kierowcy, którzy zostaną przyłapani za jazdę pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Pierwsza taka wpadka będzie kosztować 500 euro (dotychczas 250 euro), druga 1.000 (500), a trzecia już 1.500 euro (750).
Tematy w artykule: mandaty

Podobne wiadomości:

Nowe zasady kontroli prędkości

Nowe zasady kontroli prędkości

Aktualności 2007-03-22

W Danii można ubezpieczyć się od mandatu

W Danii można ubezpieczyć się od mandatu

Rynek 2007-07-13

Komentuj:

~~*|*~ 2008-05-08

Panowie redaktorzy, taki zabieg socjotechniczny z tytułem artykułu pasuje to szmatławców typu Super Express, Fakt, Daily Mail, Sun, czy (sic!) Bild, a nie do mojeauto.pl. Nie wstyd Wam?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.