mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwukrotnie droższe mandaty!

Dwukrotnie droższe mandaty!

Najprawdopodobniej już od przyszłego roku średnio nawet dwukrotnie zdrożeją mandaty za naszą zachodnią granicą. Przykładowo za jazdę pod wpływem alkoholu możemy zapłacić aż 1.500 euro.

Na razie są to jeszcze propozycje zmian do ustawy o ruchu drogowym, jednak, jak informuje niemiecki dziennik Bild, mają one zostać przegłosowane jeszcze w maju. Jeśli tak się stanie, wówczas zmiany wejdą w życie wraz z początkiem przyszłego roku.

Największe podwyżki mają dotknąć najbardziej agresywnych kierowców - przekraczających nadmiernie prędkość oraz jadących w zbyt małej odległości od poprzedzającego ich aut - odpowiednio do 680 i 400 euro. Z kolei uparcie jadący lewym pasem muszą się liczyć z mandatem w wysokości 80, a nie jak dotychczas 40 euro. Biorący udział w nielegalnych wyścigach drogowych zapłacą 500 euro (200), zaś mandat za przejazd na czerwonym świetle wzrośnie z 50 do 90 euro, a jeśli czerwone światło świeci się już ponad sekundę to nawet do 200 euro. Co ciekawe, bez zmian ma pozostać wysokość mandatów za rozmowę przez komórkę podczas prowadzenia samochodu, mimo iż pierwotnie zakładano wzrost kary z 40 do 70 euro.

Ewentualne podwyżki dotkliwie też odczują kierowcy, którzy zostaną przyłapani za jazdę pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Pierwsza taka wpadka będzie kosztować 500 euro (dotychczas 250 euro), druga 1.000 (500), a trzecia już 1.500 euro (750).
Tematy w artykule: mandaty

Podobne wiadomości:

Kierowcy będą płacić mandaty kartą?

Kierowcy będą płacić mandaty kartą?

Rynek 2007-07-23

Nowe zasady kontroli prędkości

Nowe zasady kontroli prędkości

Aktualności 2007-03-22

Komentuj:

~~*|*~ 2008-05-08

Panowie redaktorzy, taki zabieg socjotechniczny z tytułem artykułu pasuje to szmatławców typu Super Express, Fakt, Daily Mail, Sun, czy (sic!) Bild, a nie do mojeauto.pl. Nie wstyd Wam?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.