mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dwumilionowy samochód z fabryki Opla w Gliwicach

Dwumilionowy samochód z fabryki Opla w Gliwicach

Choć oczy motoryzacyjnej Polski są skierowane na Poznań, ważne wydarzenie miało miejsce w Gliwicach. Z zakładów Opla wyjechał dwumilionowy samochód. Był nim Holden Cascada.

Dwumilionowy samochód z fabryki Opla w Gliwicach
Pierwszy samochód, a był nim model Astra Classic, został wyprodukowany w gliwickiej fabryce 31 sierpnia 1998 r. Od tego czasu zakłady GM Manufacturing Poland potwierdziły dużą elastyczność tamtejszego zespołu produkując różne modele. Z Gliwic wyjeżdżały takie modele jak miejski Opel Agila, cztery kolejne generacje kompaktowej Astry czy minivan Zafira. Obecnie, obok trzech wersji nadwoziowych Astry, w Gliwicach wytwarzany jest również kabriolet Cascada.

I to właśnie ten ostatni model, w niebieskim kolorze Deep Sky i z turbodoładowanym silnikiem 1.6, był jubileuszowym egzemplarzem. Co ciekawe jednak, ponieważ jego miejscem docelowym jest Australia, nie jest to Opel a Holden (marka należąca do General Motors).

Produkcja Holdenów Astra i Cascada na eksport do Australii i Nowej Zelandii rozpoczęła się w gliwickim zakładzie w lutym tego roku i jest efektem ogłoszonej niedawno strategii zacieśniania współpracy firmy Opel z innymi markami GM. Pod koniec tego roku planowane jest również rozpoczęcie produkcji Buicka Cascady, który trafi na rynek Ameryki Północnej.Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie. Od ponad szesnastu lat produkuje samochody na rynki Europy, Afryki, Ameryki Północnej, Azji i Oceanii, co czyni go jednym z największych eksporterów w Polsce. Zakład jest również jednym z najlepszych w General Motors pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym, w tym optymalizacji zarządzania energią.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Cascada
Opel Cascada
Cena podstawowa już od: 116 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.