mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dylematy Bentleya: nowy SUV, czy coupe?

Dylematy Bentleya: nowy SUV, czy coupe?

Ekskluzywna brytyjska marka chce poszerzyć swoją gamę modelową do pięciu aut. Tu jednak pojawia się dylemat - zaoferować nowe coupe czy kolejnego SUVa?

Dylematy Bentleya: nowy SUV, czy coupe?
Jak nietrudno się domyślić, w tych rozterkach chodzi o pieniądze. Z jednej strony Bentley chciałby podkreślić swój wizerunek producenta sportowych wozów, ale z drugiej ma do zgarnięcia górę złota ze sprzedaży kolejnego modnego SUVa. Pierwsza z luksusowych pseudoterenówek - Bentayga - wchodzi na rynek pod koniec tego roku. Choć jeszcze nie znamy ani jej wyglądu, ani danych technicznych, należy się spodziewać, że zyska ogromną popularność. Podobny (lub nawet większy) potencjał sprzedażowy miałby mniejszy SUV.

Z drugiej strony pokazany na salonie samochodowym w Genewie concept car EXP10 Speed 6 zrobił świetne wrażenie i z pewnością doskonale wpłynąłby na sportowo-luksusowo image marki. Gdyby wygrała ta koncepcja, prototyp przerodziłby się zapewne w bardzo szybkiego grand tourera, pozycjonowanego poniżej modelu Continental GT. Jest też szansa, że Bentley zdecyduje się na wprowadzenie obu modeli do produkcji, jednak potrwa to znacznie dłużej. Start prac nad pierwszym z nich nastąpi zaraz po rozpoczęciu sprzedaży Bentaygi, a jego sprzedaż według planów powinna ruszyć do 2020 roku. Mamy przeczucie, że będzie to jednak znoszący złote jaja mniejszy crossover, a kolejne sportowe coupe zobaczymy najszybciej w połowie przyszłej dekady.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley Bentley EXP 9 F Concept Bentley Bentayga

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.