mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dymiący Touareg

Dymiący Touareg

Volkswagen przełożył na wrzesień premierę modelu Touareg, który będzie napędzany dziesięciocylindrowym silnikiem diesla. Powodem jest zbyt mała dostępność paliwa o niskiej zawartości siarki.

Dymiący Touareg

Przedstawiciele koncernu twierdzą, że bez specjalnego paliwa nowy Touareg będzie wypluwał z układu wydechowego chmury białego dymu. Do tej pory wyprodukowano 640 egzemplarzy wersji z pięciolitrowym silnikiem, lecz póki stać będą w magazynach.

Dowiedz się więcej o modelu VW Touareg

W 2005 roku Touareg w wersji wysokoprężnej został wycofany ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, gdyż nie spełniał standardów emisyjnych, które tam wdrożono. Silniki jednak przeprojektowano tak, aby spełniały te wartości, jednakże w niektórych stanach weszły już nowe, restrykcyjne normy, których nowe silniki nie spełnią.

Decyzja o opóźnieniu z wejściem na rynek zmodernizowanego silnika została podjęta w tym miesiącu podczas testów samochodu. W czasie jazdy wydalał się mało ciekawy, biały dym, który wprawdzie nie był szkodliwy, lecz był mało estetyczny. Został wywołany nowym rodzajem filtra, który wyłapuje wydalane tlenki azotu. Dzieje się tak wtedy gdy samochód zatankowany jest standardowym olejem napędowym. Przy tankowaniu paliwem o niskiej zawartości siarki, problem ustępuje.

Po powrocie na rynek, nowy Touareg będzie sprzedawany po obu stronach amerykańskiego wybrzeża. Koncern oczekuje wyników sprzedaży na poziomie 1.500 egzemplarzy do końca 2006 roku. Ceny samochodu w przeliczeniu zaczynać się będą od 180 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Prawie jak Cayenne (2006-06-07)

Jubileuszowy VW Touareg (2006-04-26)

Tematy w artykule: VW Touareg

Podobne wiadomości:

Dymiący Touareg

Dymiący Touareg

Aktualności 2006-06-23

Przyłapany Touareg

Przyłapany Touareg

Aktualności 2006-07-06

Komentuj:

~pirotechnik 2006-06-28

a juz myslalem ze cos sie pali w tym aucie :-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando