mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dynafleet nadzoruje całą flotę pojazdów

Dynafleet nadzoruje całą flotę pojazdów

Dzięki nowej aplikacji, dostęp do opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą online, Dynafleet, jest obecnie możliwy także za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Tym samym informacje pochodzące z systemu stały się jeszcze łatwiej dostępne.

Dynafleet nadzoruje całą flotę pojazdów
Aplikacja Dynafleet umożliwia menedżerom zdalne zarządzanie całą flotą pojazdów oraz wszystkimi zadaniami transportowymi z dowolnego miejsca, za pośrednictwem smartfona lub komputera typu tablet. Mogą oni w czasie rzeczywistym monitorować cały szereg parametrów, w tym dokładną lokalizację pojazdów, zużycie paliwa, czasy pracy kierowców, emisję dwutlenku węgla oraz lokalizacje dealerów Volvo Trucks.

- Dzięki nowej aplikacji Dynafleet zyskaliśmy znacznie łatwiejszy dostęp, także za pośrednictwem urządzeń mobilnych - mówi Jarkko Aine, menedżer ds. komunikacji i kompetencji w Volvo Trucks. - Aplikacja ma prosty interfejs i pozwala jej użytkownikom w każdej chwili i z dowolnego miejsca uzyskać dostęp do istotnych informacji dotyczących floty pojazdów - wystarczy stuknąć palcem w ekran.

Informacje pozyskane z Dynafleet, w połączeniu ze szkoleniem kierowców, mogą pomóc w zredukowaniu zużycia paliwa nawet o siedem procent. A wraz z udostępnieniem nowej aplikacji, system Dynafleet został wzbogacony o funkcję oceny stylu jazdy kierowcy, która jeszcze bardziej zwiększa potencjał oszczędności.

Poprzez precyzyjne monitorowanie zużycia paliwa w każdym pojeździe i dla każdego kierowcy, aplikacja Dynafleet ocenia styl jazdy kierowcy w czterech kluczowych obszarach: przewidywanie sytuacji i hamowanie, wykorzystanie silnika i skrzyni biegów, dostosowanie prędkości i zachowanie na postoju. Następnie każdą z tych ocen można rozbić na poszczególne parametry składowe, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

- Ocena stylu jazdy kierowcy jest unikatową cechą aplikacji Dynafleet, dzięki czemu staje się on wyjątkowo łatwym w użyciu narzędziem monitorowania i doskonalenia ekonomiki paliwowej - dodaje Jarkko Aine. - Użytkownicy mają dostęp do ocen dotyczących zarówno całej floty, jak i poszczególnych pojazdów bądź kierowców, a także dla określonych przedziałów czasowych. Oceny mogą również być rozbijane na poszczególne parametry składowe, co umożliwia precyzyjną identyfikację obszarów wymagających poprawy oraz odpowiednie korygowanie działań i programów szkolenia. Jeszcze w tym roku tę nową funkcjonalność otrzyma także system Dynafleet Online.

Nowa aplikacja Dynafleet jest już dostępna dla urządzeń iPhone i iPad. Można ją pobrać bezpłatnie z Apple App store. Aplikacja wymaga do działania aktywnej subskrypcji Dynafleet.

- Nasi klienci w coraz większym stopniu wykorzystują smartfony i komputery typu tablet w swojej pracy. My zaś otrzymywaliśmy coraz więcej próśb o udostępnienie tego typu aplikacji - mówi Peter Brännerud z działu Services Sales w Volvo Truck Center Sweden. - Nowa aplikacja jest więc dokładnie tym, czego oczekiwali klienci i wróżę jej ogromną popularność.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

~FrankWilliams 2012-06-30

poza wspomnianą akcją jest jeszcze promocja na serwis tapicerki co do Dynafleet to rozwiązanie jest napewno bardzo przydatne a dostęp z mobilnych urządzeń napewno ułatwia korzystanie z niego

~czytelnik 2012-06-28

tak przy okazji, kosmoss zaczyni pisać na temat

kosmoss 2012-06-28

Przy okazji Volvo warto wspomnieć o akcji serwisowej 4+ dla posiadaczy samochodów starszych niż czteroletnie, z rabatami sięgającymi nawet 50%!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.