mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dynafleet - wszystko pod kontrolą

Dynafleet - wszystko pod kontrolą

Firmy transportowe zyskały możliwość skuteczniejszej kontroli zużycia paliwa i emisji spalin. Najnowsza generacja systemu informacji transportowej Dynafleet, opartego na technologii internetowej, pozwala szczegółowo monitorować ilość zanieczyszczeń emitowanych przez każdy pojazd we flocie.

Dynafleet - wszystko pod kontrolą
– System Dynafleet jest ciągle rozwijany, w oparciu o opinie przekazywane nam przez klientów – mówi Per-Anders Grösfjeld, menedżer ds. marketingu systemu informacji transportowej w Volvo Trucks. – Do najważniejszych czynników stymulujących ten rozwój należą rekordowo wysokie ceny paliwa i coraz większe zainteresowanie firm transportowych zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska. Dzięki ostatnio wprowadzonym zmianom, otrzymaliśmy wydajne narzędzie, umożliwiające jeszcze skuteczniejsze niż dotychczas monitorowanie zużycia paliwa i emisji spalin. Korzyści są widoczne zarówno w codziennej eksploatacji, jak i np. w szkoleniu kierowców w zakresie jazdy ekonomicznej i optymalnej pod względem ochrony środowiska.

W nowej wersji systemu firma transportowa otrzymuje m.in. szczegółowe raporty dotyczące zużycia paliwa w różnych warunkach jazdy, z podziałem na samochody ciężarowe i kierowców. Inną nowa funkcją są informacje dotyczące ilości czynnika AdBlue zużytego w procesie oczyszczania spalin, liczby pełnych zatrzymań pojazdu, prędkości średniej i masy ładunku w poszczególnych etapach każdego zadania transportowego. System generuje również raport dotyczący ochrony środowiska, dzięki któremu można poznać wpływ jakości paliwa na poziom emisji spalin. Wszystko po to, żeby umożliwić firmie transportowej podejmowanie właściwych decyzji. Jeżeli ilość AdBlue w zbiorniku spadnie poniżej dopuszczalnego poziomu, właściciel pojazdu jest natychmiast o tym powiadamiany.

Nowa wersja systemu Dynafleet ułatwia spełnienie wymogów Unii Europejskiej w zakresie regularnej rejestracji czasu pracy kierowców. Za pomocą funkcji Driver Data Upload każdy kierowca może przesłać osobiste dane z tachografu bezpośrednio do biura firmy transportowej, bez konieczności wychodzenia z kabiny. Procedura jest bardzo prosta: kierowca wyjmuje osobistą kartę z tachografu i umieszcza ją w specjalnym czytniku, podłączonym do jednostki głównej Dynafleet w pojeździe. Dane z karty są wysyłane na stronę internetową firmy transportowej, znajdującą się na serwerze Dynafleet, zapewniającą bezpieczne przechowywanie tych danych. Do biura firmy transportowej trafia także automatyczne powiadomienie z informacją którzy kierowcy już przesłali dane ze swoich kart, a którzy jeszcze tego nie zrobili.

Volvo zaoferowało własny system informacji transportowej już w 1994 r., jako pierwszy producent samochodów ciężarowych w Europie. Od tego czasu sprzedano około 36 000 egzemplarzy systemu. Aktualna wersja systemu, Dynafleet Online  – oparta na technologii internetowej – do chwili obecnej znalazła ponad 10 500 nabywców, którzy zdecydowali się na subskrypcję różnych usług dostępnych online.

Nowe funkcje Dynafleet
    * Nowe raporty, dotyczące m.in. ochrony środowiska, zużycia paliwa i zużycia AdBlue.
    * Możliwość przesyłania danych z karty kierowcy w celu szybszej i łatwiejszej rejestracji czasów       pracy kierowców. (Opcja dostępna dla klientów korzystających z wersji Dynafleet Operate).
    * Pomoc techniczna. (Usługa dostępna dla klientów korzystających z wersji Dynafleet Operate).
    * Turecka wersja językowa. System Dynafleet jest teraz dostępny łącznie w 16 językach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Dynafleet

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 – są ceny!

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~PMcoollee 2009-03-04

Zniewolenie kierowcy.juz nie dlugo powstanie nowy system o ktorej kierowcy sraja i jak czesto

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.