mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dytko podsumowuje sezon i czeka na Barbórkę

Dytko podsumowuje sezon i czeka na Barbórkę

Sezon Mistrzostw Europy w wyścigach górskich zakończony.  Jedyny Polak w cyklu - Paweł Dytko został sklasyfikowany na 4-tym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dytko podsumowuje sezon i czeka na Barbórkę

W miniony weekend 17-18 września w Chorwacji został rozegrany ostatni wyścig tego sezonu. Nyski zawodnik EKO Racing w zawodach nie wystartował.W planach Dytko ma teraz udział w Rajdzie Barbórka Warszawska, na którą szykuje już dużą niespodziankę.

"Nie startowałem w wyścigu w Chorwacji, gdyż po niesłusznym, jak dalej uważa mój zespół, wykluczeniu w Słowenii straciłem już jakiekolwiek szanse na walkę o podium generalki" - mówi Paweł Dytko. "Przewaga punktowa nad pozostałymi kierowcami była na tyle duża, że nie musieliśmy już startować w ostatnich zawodach sezonu. Czujemy jednak duży niedosyt. Czwarte miejsce jest chyba najgorszym dla sportowca. W tym roku stawałem 9 razy na podium, przez większą cześć sezonu wydawało się, że mam tytuł w zasięgu. Niestety, zaliczyliśmy fatalną końcówkę startów. Chyba nie do końca trafna była decyzja o zmianie grupy na A w zawodach w Szwajcarii. Do tego jeszcze ta kontrowersyjna dyskwalifikacja. Na pocieszenie zostaje trzecie miejsce w grupie N, ale jest to tytuł umowny, gdyż oficjalnie przyznawane będą na uroczystym zakończeniu sezonu pod koniec października w hiszpańskim Oviedo tytuły tylko w klasyfikacji generalnej" - dodaje kierowca z Nysy.

"Niemniej, jestem zadowolony z tegorocznych startów. Poznałem prawie wszystkie europejskie trasy wyścigowe. Poczuliśmy specyfikę i klimat tych mistrzostw i pomimo zgrzytu na koniec, tegoroczny cykl pozostawił na mnie dobre wrażenie. Mam nadzieje, że będę mógł w przyszłym roku kontynuować walkę w Mistrzostwach Europy i wykorzystać tegoroczne doświadczenie" - kontynuuje Dytko. "Na koniec chciałbym podziękować mojemu głównemu sponsorowi - EKO Holding S.A, którego szefowie uwierzyli w moje możliwości i weszli razem z nami w zupełnie nieznany wcześniej projekt. Chciałbym również podziękować Gminie Nysa oraz Opolskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, którzy kolejny już sezon wspierali mój zespół. Na koniec dobra informacja. W tym roku wystartujemy jeszcze w jednych zawodach i będzie to krajowy występ w warszawskim Rajdzie Barbórka, na który chcemy przygotować niespodziankę..." - mówi na zakończenie kierowca.

Tematy w artykule: wyscigi Paweł Dytko

Podobne wiadomości:

Citroen C-Elysse na tory wyścigowe

Citroen C-Elysse na tory wyścigowe

Aktualności 2013-07-25

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Samochody luksusowe 2014-05-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross