mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dytko siódmy raz na podium

Dytko siódmy raz na podium

Paweł Dytko, zawodnik EKO Racing, zajął trzecie miejsce w grupie N podczas 8 rundy Mistrzostw Europy w wyścigach górskich, rozegranej w środkowej Francji, w kurorcie narciarskim Mont Dore, położonym w Masywie Centralnym.

Dytko siódmy raz na podium

- Udało się wywalczyć siódme podium w tym sezonie, szkoda jedynie, że jego najniższy stopień - mówi Paweł Dytko. - Trasa tej francuskiej eliminacji była bardzo kręta. Dodatkowo adrenalinę wśród 150 zawodników wyzwała zmieniająca się pogoda. Po pierwszym podjeździe wyścigowym na mokrej nawierzchni byłem drugi, ale kiedy trasa wyschła, zacząłem tracić około pół sekundy na kilometrze do moich tegorocznych największych rywali, Alesa Preka i Dusana Borkovica, startujących Lancerami Evo IX, co zepchnęło mnie na trzecie miejsce. Po tej eliminacji sytuacja w klasyfikacji generalnej nie uległa zmianie - wciąż zajmuję czwartą pozycje - mówi kierowca z Nysy.

 

Następne zawody już za 2 tygodnie w St. Ursanne, w Szwajcarii. W tej eliminacji miałem już okazję startować w 2005 roku. Tradycyjnie w tym sezonie wspierają nas - EKO Holding, miasto Nysa i Urząd Marszałkowski w Opolu.
 

Tematy w artykule: wyscigi Paweł Dytko

Podobne wiadomości:

Elektryczna wyścigówka Nissana

Elektryczna wyścigówka Nissana

Aktualności 2013-10-17

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Samochody luksusowe 2014-05-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.