mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dytko siódmy raz na podium

Dytko siódmy raz na podium

Paweł Dytko, zawodnik EKO Racing, zajął trzecie miejsce w grupie N podczas 8 rundy Mistrzostw Europy w wyścigach górskich, rozegranej w środkowej Francji, w kurorcie narciarskim Mont Dore, położonym w Masywie Centralnym.

Dytko siódmy raz na podium

- Udało się wywalczyć siódme podium w tym sezonie, szkoda jedynie, że jego najniższy stopień - mówi Paweł Dytko. - Trasa tej francuskiej eliminacji była bardzo kręta. Dodatkowo adrenalinę wśród 150 zawodników wyzwała zmieniająca się pogoda. Po pierwszym podjeździe wyścigowym na mokrej nawierzchni byłem drugi, ale kiedy trasa wyschła, zacząłem tracić około pół sekundy na kilometrze do moich tegorocznych największych rywali, Alesa Preka i Dusana Borkovica, startujących Lancerami Evo IX, co zepchnęło mnie na trzecie miejsce. Po tej eliminacji sytuacja w klasyfikacji generalnej nie uległa zmianie - wciąż zajmuję czwartą pozycje - mówi kierowca z Nysy.

 

Następne zawody już za 2 tygodnie w St. Ursanne, w Szwajcarii. W tej eliminacji miałem już okazję startować w 2005 roku. Tradycyjnie w tym sezonie wspierają nas - EKO Holding, miasto Nysa i Urząd Marszałkowski w Opolu.
 

Tematy w artykule: wyscigi Paweł Dytko

Podobne wiadomości:

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le...

Aktualności 2015-03-24

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.