mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dytko trzeci w Rieti

Dytko trzeci w Rieti

Paweł Dytko dotarł jako 3-ci w Grupie N na metę wyścigu we włoskim Rieti  - kolejnej eliminacji Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Cieniem na zawodach położył sie tragiczny wypadek Georga Plasy, którego BMW roztrzaskało się o skały na trasie wyścigu. Kierowca zmarł po przewiezieniu śmigłowcem do szpitala.

Dytko trzeci w Rieti
Jesteśmy wszyscy w szoku po tym tragicznym wypadku. Georg był zawodnikiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tych zawodach i naprawdę trudno zrozumieć dlaczego doszło do tego tragicznego  zdarzenia. Zawody zostały przerwane dla całej kategorii II, czyli samochodów typu formuła i prototypów a my - zawodnicy jadący wcześniej zostaliśmy sklasyfikowani normalnie.

Trudno w tych okolicznościach cieszyć się z kolejnego podium, ale udało nam się zebrać punkty, które będą na pewno na wagę złota w rocznej klasyfikacji. W tych zawodach startowałem treningowym Lancerem Evo X, który miał zainstalowana seryjną elektronikę i jazda bez podtrzymania turbo nie była szczytem marzeń. Samochód nie chciał za bardzo odjeżdżać z zakrętów.

Trasa wyścigu była bardzo wymagająca, zapamiętanie prawie 15-sto kilometrowego wyścigu to także duże wyzwanie. W takiej sytuacji plan minimum został osiągnięty ale skomplikowała się punktacja roczna. Zawody na Słowacji zostały odwołane a do  końca sezonu pozostały już tylko 4 wyścigi. Najbliższy ponownie we Francji (6-7 sierpnia). Cały czas jestem  na 4-tej pozycji w klasyfikacji generalnej, ale wciąż mam szansę powalczyć nawet o 2-gie miejsce. Po tytuł pewnie zmierza zwycięzca zawodów w Rieti, niepokonany do tej pory Ales Prec ze Słowenii. Dziękuję za wsparcie Eko Holding, Gminie Nysa i Opolskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu.
Tematy w artykule: wyscig Paweł Dytko

Podobne wiadomości:

Polski Race of Champions

Polski Race of Champions

Aktualności 2011-10-12

Dytko podsumowuje sezon i czeka na Barbórkę

Dytko podsumowuje sezon i czeka na Barbórkę

Aktualności 2011-09-19

Sezon Mistrzostw Europy w wyścigach górskich zakończony.  Jedyny Polak w cyklu - Paweł Dytko został sklasyfikowany na 4-tym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.