mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dytko trzeci w Rieti

Dytko trzeci w Rieti

Paweł Dytko dotarł jako 3-ci w Grupie N na metę wyścigu we włoskim Rieti  - kolejnej eliminacji Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Cieniem na zawodach położył sie tragiczny wypadek Georga Plasy, którego BMW roztrzaskało się o skały na trasie wyścigu. Kierowca zmarł po przewiezieniu śmigłowcem do szpitala.

Dytko trzeci w Rieti
Jesteśmy wszyscy w szoku po tym tragicznym wypadku. Georg był zawodnikiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tych zawodach i naprawdę trudno zrozumieć dlaczego doszło do tego tragicznego  zdarzenia. Zawody zostały przerwane dla całej kategorii II, czyli samochodów typu formuła i prototypów a my - zawodnicy jadący wcześniej zostaliśmy sklasyfikowani normalnie.

Trudno w tych okolicznościach cieszyć się z kolejnego podium, ale udało nam się zebrać punkty, które będą na pewno na wagę złota w rocznej klasyfikacji. W tych zawodach startowałem treningowym Lancerem Evo X, który miał zainstalowana seryjną elektronikę i jazda bez podtrzymania turbo nie była szczytem marzeń. Samochód nie chciał za bardzo odjeżdżać z zakrętów.

Trasa wyścigu była bardzo wymagająca, zapamiętanie prawie 15-sto kilometrowego wyścigu to także duże wyzwanie. W takiej sytuacji plan minimum został osiągnięty ale skomplikowała się punktacja roczna. Zawody na Słowacji zostały odwołane a do  końca sezonu pozostały już tylko 4 wyścigi. Najbliższy ponownie we Francji (6-7 sierpnia). Cały czas jestem  na 4-tej pozycji w klasyfikacji generalnej, ale wciąż mam szansę powalczyć nawet o 2-gie miejsce. Po tytuł pewnie zmierza zwycięzca zawodów w Rieti, niepokonany do tej pory Ales Prec ze Słowenii. Dziękuję za wsparcie Eko Holding, Gminie Nysa i Opolskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu.
Tematy w artykule: wyscig Paweł Dytko

Podobne wiadomości:

RSMP 2012 z 7 rund

RSMP 2012 z 7 rund

Aktualności 2011-11-28

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.