mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Działania Policji w "długi weekend"

Działania Policji w "długi weekend"

Podczas gdy długi weekend dla większości z nas właśnie się zaczyna, dla funkcjonariuszy drogówki jest to moment wzmożonej pracy. Komenda Główna Policji informuje, że już dziś rozpoczyna się akcja polegająca na zwiększeniu kontroli na drogach całego kraju.

Działania Policji w

Policjanci będą zwracać uwagę przede wszystkim na prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców, a także prawidłowy sposób przewożenia dzieci. W całej Polsce zlokalizowanych zostało prawie tysiąc punktów pomiarów prędkości. Funkcjonariusze policji będą wspomagani przez fotoradary i wideorejestratory.

Policja przypomina o tym, że kierowcy powinni pamiętać, iż od 17 kwietnia mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę. Nad przestrzeganiem tego przepisu również będą czuwać policjanci.

Poza działaniami na drogach wzmożone siły policyjne pojawią się także w miastach, w czasie obchodów związanych z 1 i 3 maja. Będą ich wspierać funkcjonariusze w cywilu oraz żandarmi wojskowi. Wzmożone patrole będzie można zauważyć w miejscach wypoczynku – skwerach, parkach, a także w okolicach dworców. Akcja potrwa do niedzieli 6 maja, czyli do końca długiego weekendu.

Czytaj także:

Ograniczenia w "długi weekend" (2006-08-09)

Długi weekend? Włącz światła! (2006-06-14)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.