mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziecko Lotusa

Dziecko Lotusa

W dziwnym kierunku idzie ten nasz świat. Po tym jak jakiś czas temu Aston Martin pokazał swoją obłożoną skórą wersję Toyoty iQ, czyli model Cygnet, niedawo Lotus ogłosił, że też planuje wprowadzić do sprzedaży małe miejkie auto z... napędem hybrydowym.

Dziecko Lotusa
Dany Bahar, szef Lotusa, stwierdził, że mały samochód, który został pokazany na targach w Paryżu, już uzyskał zielone światło i wejdzie do produkcji. Produkcyjna wersja będzie produkowana przy współpracy z Protonem (!) oraz jeszcze jedną, nieokreśloną firmą. - Nasze miejskie auto zostało zatwierdzone i wejdzie do sprzedaży w październiku 2013 roku. Będziemy produkować trzy wersje: jedną na rynek azjatycki, jedną na europejski oraz dodatkową, usportowioną.

Taki wózek sklepowy, który pokazano w Paryżu, zbudowany był na platformie stworzonej w całości przez Italdesign Giugiaro i napędzany 45 kW silnikiem elektrycznym, wspomaganym 1,2 litrowym trzycylindrowym motorem spalinowym. Cały ten układ został opracowany w całości przez Lotusa. Auto będzie miało napęd na tył, co jest niespotykane w tej klasie.

Nowy Lotus będzie ważył mniej niż 1400 kilogramów, rozwijał moment obrotowy 240 Nm, dzięki czemu do 100 km/h dojedzie w 9 sekund. Maksymalna prędkość to 170 kilometrów na godzinę. Zasięg auta, napędzanego tylko i wyłącznie prądem wyniesie 50 kilometrów, jednak może zostać podniesiony do 500, gdy do akcji wejdzie dzielny i dziki trzycylindrowy silniczek. Oczywiście Lotus twierdzi, zgodnie z obowiązującą modą, że emisja CO2 do atmosfery wyniesie jedynie 60 g/km.

Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Aktualności 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!
Koniec z darmowymi autostradami w Polsce, a na domiar złego w przyszłym roku zapowiadają się podwyżki cen na niektórych odcinkach. Takie niespodzianki przygotował dla kierowców Ministerstwo Infrastruktury.