mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dzięki Ci, zimo!

Dzięki Ci, zimo!

Nie, wcale powyższy tytuł nie jest ironiczny. To dzięki niespodziewanemu, jak na tę porę roku, atakowi zimy podczas wielkanocnego weekendu doszło do dużo mniejszej liczby wypadków na naszych drogach. Według policyjnych statystyków był to najbezpieczniejszy świąteczny weekend do kilku lat.

Dzięki Ci, zimo!
Nagłe i przede wszystkim gwałtowne opady śniegu, jakie przewinęły się przez wiele rejonów naszego kraju, spowodowały, że wielu kierowców albo wręcz zrezygnowało z jazdy, albo jechało dużo bardziej ostrożnie. A z pewnością nie brakowało już takich kierowców, którzy zdecydowali się na założenie do swojego auta letniego kompletu ogumienia.

Oczywiście nie obyło się całkowicie bez wypadków i bez ofiar. Przez cztery świąteczne dni na polskich drogach doszło do 205 wypadków, w których śmierć poniosło 17 osób, a 314 osób zostało rannych.

Bilans ten jest mimo wszystko zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich okresów Świąt Wielkanocnych z ostatnich kilku lat. Rok wcześniej doszło do 235 wypadków, zabitych zostało 21 osób, a 296 odniosło obrażenia. Najtragiczniejszy w tej dekadzie był jednak 2011 rok, w którym w okresie świątecznym doszło do 379 wypadków z 35 ofiarami śmiertelnymi i 468 rannymi.

Tegoroczny atak zimy okazał się także zbawienny, jeśli chodzi o liczbę przyłapanych kierowców będących pod wpływem alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 1073 takich kierowców, podczas gdy w ubiegłym roku zatrzymano prawie 1600 osób na podwójnym gazie, a w 2011 aż 1876.

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-04-16

No już nie ma co narzekac,ponieważ wreszcie przyszła wiosna. Mam nadzieję,że wszyscy zdążyli z wymiana opon,jeżeli nie to najwyższy czas aby to zrobić:)

lazik2 2013-04-05

W tym roku to nie zima, tylko wiosna zaskoczyła drogowców.

e-Wycieraczki_pl 2013-04-05

Zima ponownie zaskoczyła wszystkich drogowców,nic dziwnego-mamy kwiecień i każdy chciałby chociażby wymienić opony na letnie- niestety ni c z tego i taka sytuacja ma potrwać do połowy kwietnia.

~ric 2013-04-04

abracadabra-lecz się człowieku

~miro 2013-04-03

zmiłuj się, w kwietniu to już lekka przesada

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.