mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dzięki nim ma być bezpiecznie na A2

Dzięki nim ma być bezpiecznie na A2

Kilka dni temu do użytku oddany został ponad 100-kilometrowy odcinek autostrady A2 do granicy z Niemcami. Aby podróż tą drogą była nie tylko komfortowa, ale i bezpieczniejsza, powołano specjalny trzynastoosobowy zespół policjantów, który będzie patrolował ten fragment A2.

Dzięki nim ma być bezpiecznie na A2
Nowa komórka drogówki z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady będzie mieć swoją siedzibę w Torzymiu. Tutaj do dyspozycji lubuskich policjantów oddano nowy obiekt usytuowany tuż przy jednym z wjazdów na A2. Załoga od początku miesiąca może korzystać z nowoczesnego budynku biurowego, w którym znalazły się pokoje do pracy i przeszklona sala odpraw. Obok usytuowano przestronne garaże, w których można pozostawić po służbie radiowozy.

Do posterunku w Torzymiu trafili doświadczeni policjanci drogówki. Ich zadaniem będzie całodobowy nadzór nad lubuskim odcinkiem autostrady i współpraca z pozostałymi komórkami zabezpieczenia ruchu.

Załoga posterunku otrzymała do swojej dyspozycji nowoczesne radiowozy (między innymi wyposażoną w video rejestrator Alfę Romeo 159) oraz motocykle marki Honda. Patrole wyjeżdżać będą na trasę przez całą dobę. Pierwsze dni upłyną na zapoznaniu z nowym miejscem pełnienia służby.

Oddany do ruchu lubuski odcinek autostrady A2 liczy nieco ponad 100 km. Wiedzie od węzła Nowy Tomyśl w Wielkopolsce do przejścia granicznego w Świecku. To właśnie tędy od początku grudnia podróżuje znaczna część zmotoryzowanych, wjeżdżających do naszego kraju z terenu Niemiec. Tą drogą biegnie szlak pokonywany każdego dnia przez setki ciężarówek wiozących ładunki z zachodu Europy do jej wschodnich rejonów i jeszcze dalej. To również pierwszy z etapów przejazdu przez nasz kraj, który pokonują wszyscy przekraczający graniczną Odrę.
Tematy w artykule: policja autostrada autostrada A2

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~blus 2012-03-01

Już niedługo na 1 kierowcę będzie na etacie jeden anioł stróż z radarem, a dodatkowo 2 stróży na 1 km drogi w krzakach.Fajna ta POLANDIA . Można zajechać do Hiszpanii i nie zobaczyć policjanta a w Polsce na każdy kilometr 2-ch z radarami radiowozami , hondami i bóg wie jeszcze z czym . Kto na tych wszystkich darmozjadów zarobi , już teraz autostrady są najdroższe w Europie a będą jeszcze droższe. WARIACTWO blus

~walecdaras 2011-12-29

widziałe tych ,, bohaterów'' ostatnio przy ,, pracy '' stanie na 40 100 m do bramki z radarem , zaiście super robota

~A gidzie 1??? 2011-12-15

naliczyłem ich 12 pewnie jeden patroluje A2 żeby "bezpieczniej" było.

~MACIORAE 2011-12-11

ŚCIGANIE I OKRADANIE Z KASY KIEROWCÓW CZAS ZACZĄĆ!!PAŃSTWO ZAMORDYZMU TRWA W PEŁNI!!!JEDZIESZ DO EUROPY OMIJAJ POLSKIE AUTOSTRADY!!

januszek67 2011-12-08

To ciekawe bo na 10 km wypadnie ok 2 policjantow. To my podatnicy ile musimy zaplaic na policje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando