mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dzięki temu systemowi odzyskano auta o wartości miliona złotych

Dzięki temu systemowi odzyskano auta o wartości miliona złotych

Czy jest jakaś jedna, najskuteczniejsza metoda ochrony naszego samochodu? Ryzykownym byłoby stwierdzenie, że taka istnieje, cały czas trwa bowiem swoisty wyścig pomiędzy producentami zabezpieczeń, a amatorami cudzych pojazdów. Do miana najlepszego zabezpieczenia z pewnością kandydują systemy monitoringu pojazdów.

Prawie milion złotych to wartość odzyskanych w pierwszym półroczu br. aut wyposażonych w system ochrony firmy AutoGuard S.A. Urządzenia stosowane przez tego dostawcę usług telematycznych pomagają nie tylko w znalezieniu skradzionych pojazdów ale równie skutecznie utrudniają "pracę" kolejnym amatorom cudzej własności.

W pierwszym półroczu br. ponad dwadzieścia tysięcy pojazdów było objętych monitoringiem AutoGuard. Za pomocą autorskich urządzeń wykorzystujących technologię GPS i GSM samochody ciężarowe, osobowe, maszyny robocze i inny sprzęt były chronione non-stop, przez 24 godziny, przez siedem dni w tygodniu. W tym czasie pracownicy firmy odebrali ponad siedemdziesiąt pięć tysięcy sygnałów alarmowych, wśród których blisko dziesięć tysięcy było wysyłanych przez właścicieli, którzy aktywowali system antynapadowy. Na miejsce zdarzenia policja była wysyłana 26 razy.

W pierwszych sześciu miesiącach 2011 roku złodzieje ukradli 11 aut wyposażonych w urządzenia AutoGuard. Dziesięć z nich, o wartości prawie 1 mln zł, wyposażonych w pakiet ochrona, odzyskano w krótkim czasie. Wśród nich były auta luksusowe takie jak Audi TT warte 300.000 zł, jak i mniej wartościowe – Volkswagen Passat wyceniony na 30.000 zł.

- Dane statystyczne jednoznacznie pokazują blisko stuprocentową skuteczność AutoGuard w zakresie ochrony pojazdów – mówi Robert Rozesłaniec, prezes AutoGuard. – Mając pod opieką ponad dwadzieścia tysięcy aut pracownicy naszego Centrum Monitoringu wykonują prawie czterysta rozmów telefonicznych w przeciągu jednego ośmiogodzinnego dyżuru. Dane z monitoringu w połączeniu z szybkością działania pozwoliły organom ścigania odzyskać skradzione pojazdy. Wszystkie wyposażone w pakiet ochrona trafiły z powrotem do swoich właścicieli.

Dzięki małym rozmiarom urządzenie AutoGuard może być umieszczone w jednym z kilkudziesięciu miejsc w pojeździe. Dodatkowo jest ono podłączone do kilku linii układu blokującego pojazd np. immobilizera, przycisku antynapadowego, itp. Każdorazowe naruszanie jednej z linii układu blokującego pojazd sygnalizowane jest w Centrum Monitorowania. Komunikat alarmowy zawiera bardzo szczegółowe informacje, np.: rodzaj alarmu, pozycję pojazdu, kierunek i prędkość jazdy.

Podobne wiadomości:

Tak się kradnie w Moskwie

auto motor i sport 0000-00-00

Kradzieże aut w 2015

Kradzieże aut w 2015

Aktualności 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.