mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Jutrzejszy dzień (25 lipca) już po raz czwarty ogłoszony został Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Organizatorzy akcji apelują w dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy
Tradycyjnie już w 25 lipca na rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie przeprowadzona zostanie akcja "Dzień bez mandatu", organizowana przy udziale  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji i MIVA Polska. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbie na symulatorze zderzeń, mającym uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Z kierowcami porozmawia także Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który następnie wręczy im "10 przykazań kierowcy". Przedstawiciele Fundacji "Kierowca Bezpieczny" wręczać będą gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. odblaskowe kamizelki i zapachy do samochodu, przypominające o zachowaniu trzeźwości na drodze.

Dodatkowym elementem towarzyszącym akcji będzie prezentacja w kilku miastach Polski Symulatora Bezpiecznej Jazdy, sprowadzonego przez Fundację "Krzyś", specjalnie na tę okazję z Belgii. Symulator Driving 3D jest unikatowym urządzeniem służącym uświadamianiu negatywnych skutków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Jest to nowoczesne narzędzie edukacyjne wykorzystujące prawdziwy samochód osobowy oraz interaktywną platformę 3D, dzięki której symulowane są warunki jazdy prawdziwym samochodem w ruchu drogowym.

Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

10 przykazań dla kierowcy:
 
1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Niech będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę - umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj - bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy - będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej policji.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo pijani kierowcy

Podobne wiadomości:

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.