mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dzień bez samochodu? Tylko na papierze!

Dzień bez samochodu? Tylko na papierze!

Mimo że dzień 22 września w myśl projektu Komisji Europejskiej uznany został za "Dzień bez samochodu" na polskich ulicach większych miast na próżno można oczekiwać mniejszej ilości korków.

Dzień bez samochodu? Tylko na papierze!
Projekt mający na celu ograniczenie emisji spalin i zanieczyszczenia środowiska zachęcając kierowców do pozostawienia samochodu w garażu chociaż na jeden dzień w roku zrodził się we Francji osiem lat temu. Do Polski idea „Dnia bez samochodu” zawitała w 2002 roku.

Inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską oraz Europejską Agencję Środowiska nie robi na kierowcach jednak większego wrażenia mimo, że w myśl projektu niemal każdy miejski transport publiczny przewozi w symboliczny dzień wszystkich kierowców, a także pasażerów za darmo.

Jednak mimo tej „taryfy ulgowej” we wszystkich większych miastach Polski poranny scenariusz drogowy 22 września rozpoczął się identycznie jak w pozostałych 364 dniach roku. Korki w centrach Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Poznania po raz kolejny przybierały gigantyczne rozmiary, a ustawowy „Dzień bez samochodu” jak został spisany tak też tylko widnieje na papierze. A na dodatek jest dziś piątek. I jak tu nie wyjechać na weekend poza zatłoczone zazwyczaj miasto?

Komentuj:

~logistyk 2006-09-24

z wypowiedzi panów dojezdzających 80km wynika zaściankowe myślenie, ile wam zajmuje dojazd? 80-90 minut?? w cywilizowanych krajach dojeżdza się kolejką podmiejską i autem nie wjeżdża do miasta i nas powinny byc bardzo wysokie opłaty za wjazd do miasta, a tanie bilety

~kubus 2006-09-23

ja tez jezdze w pracy codziennie kilkadziesiat kilometrow i takie pomysly tez uwazam za idiotyczne, mysle ze to bardziej propaganda niz jakies sensowne dzialanie

~Hoody 2006-09-23

Co za idiotyczne pomysły, co mam 80 km po poznaniu dawać z buta??? Dziwię się że ktoś się dziwi że były samochody, a co mieliśmy zrobić jakies alternetywy ? Podsumowując bzdura która nic nie daje , jak walcza o ekologie niech wprowadzą w Polsce auta z euro3 i euro4 bez staruchów 10-20 letnich ijuż bedzie czystrze powietrze, i znikną maluchy golfy 2ki i edzie czyściej , moim skromnym zdaniem nich poidniosa oc bazowo na 3-4 tys rocznie i buraki nie będa jezdzić, a jest to dobra metoda , mniej korków smorodu a biedaki z buta , albo tramwajem. Pozdrawiam

~leos 2006-09-22

dobrze ze stac cie na buty ://

~moto 2006-09-22

a ja musze zapierniczac z buta do pracy, bo nie stac mnie jeszcze na samochod :/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.