mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Amerykanie w salonach Hondy dostają inaczej przyrządzonego Civica niż Europejczycy. Na nowojorskim salonie samochodowym obejrzeli przedsmak nowej generacji kompaktowego Japończyka.

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem
Preferencje Amerykanów wobec aut czasem mocno różnią się od gustów europejskich, dlatego Honda na tamtejszy rynek projektuje innego Civica. Koncepcyjne, jadowicie zielone coupe z New York International Auto Show zapowiada styl następnej generacji tego auta i patrząc na nie można trochę pozazdrościć mieszkańcom USA.

Choć europejskiej wersji Civica właściwie nic nie można zarzucić, szczególnie w świeżej odmianie Type-R, to jednak trochę szkoda, że nie możemy jej kupić w odmianie coupe. Amerykanie tradycyjnie będą mieli taką możliwość, a 10. generacja kompaktu Hondy będzie dla nich dostępna również jako sedan oraz 5-drzwiowy hatchback - ten ostatni będzie wyjeżdżal z brytyjskiej fabryki marki w Swindon. Wszystkie warianty zapewne przejmą agresywny styl nadwozia nowojorskiego konceptu, co wróży bardzo atrakcyjne auta - nikt się nie obrazi, jeśli projektując wersję na Stary Kontynent Honda zapatrzy się na auto dla Amerykanów.

Civic na amerykańskim rynku będzie także dostępny w mocnych wersjach Si oraz Type-R, z nowoczesnymi silnikami VTEC Turbo z nowej serii Hondy. Japończycy chcą utrzymać pozycję czołowego sprzedawcy kompaktowych wozów w Ameryce - dlatego dziesiąty Civic będzie naszpikowany wszystkimi najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, a jego charakter będzie najbardziej sportowy w ponad 40-letniej historii modelu. Brzmi dobrze - czekamy na wersję produkcyjną, zapowiadaną na końcówkę bieżącego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Właściciele samochodów osobowych i ciężarowych zapłacą w przyszłym roku jeszcze więcej za brak OC. Maksymalna kara za jazdę bez obowiązkowego ubezpieczenia może wynieść nawet 6300 zł.