Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziesiąty etap Rajdu Paryż-Dakar

Dziesiąty etap Rajdu Paryż-Dakar

Wypadek Polaka.

Podczas dziesiątego etapu Rajdu Paryż-Dakar wypadkowi uległ Marek Dąbrowski. Zajmujący 16. miejsce polski motocyklista złamał nogę w kostce, na trasie pomiędzy trzecim a czwartym punktem kontroli przejazdu na odcinku specjalnym. Na trasie rajdu pozostał jeszcze drugi Polak, Jacek Czachor zajmujący 22. pozycję przed zakończeniem dziesiątego etapu.

Wypadkowi uległ również hiszpański motocyklista jadący na BMW, Joan Roma. Helikopterem został przewieziony do szpitala w mauretańskim mieście Atar. Do wypadku doszło na szóstym kilometrze - liczącego 440 km etapu z El Ghallaouiya do Ataru w Mauretanii. Po dziewięciu etapach, Roma zajmował trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu.

Lider klasyfikacji generalnej rajdu Paryż - Dakar Hiroshi Masuoka (Mitsubishi) z Japonii był jednym z pięciu kierowców, którzy w czwartek dostali 30-minutowe kary za opuszczenie punktów kontrolnych podczas 10. etapu rajdu. Na drugie miejsce w klasyfikacji awansował Francuz Jean-Louis Schlesser, który wprawdzie także otrzymał 10 minut kary, ale wyprzedził dotychczasową wiceliderkę, Juttę Kleinschmidt (Mitsubishi), ukaraną 30 minutami.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery
Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery
W sobotę rusyzła W sobotę ruszyła kolejna edycja salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Jest to jedna z najstarszych imprez samochodowych na świecie, a pierwsza edycja odbyła się 118 lat temu. Zobaczcie najciekawsze premiery podczas tegorocznego Mondial de l'Automobile 2016.