mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziewiąty tryumf Mistrza Świata

Dziewiąty tryumf Mistrza Świata

Sebastian Loeb (Citroen Xsara WRC) potwierdził swoją wysoką formę w tym sezonie bezapelacyjnie zwyciężając w Rajdzie Korsyki. Świeżo upieczony Mistrz Świata był najszybszy na wszystkich, dwunastu odcinkach specjalnych.

Dziewiąty tryumf Mistrza Świata

Jednak Belg po problemach z samochodem ostatecznie musiał wycofać się z rajdu, a Citroen świętowanie tytułu w klasyfikacji konstruktorów musi odłożyć na kolejną eliminację – Rajd Katalonii.

Drugi na mecie zameldował się Fin, Toni Gardemeister, który do lidera stracił prawie dwie minuty. Kierowca fabrycznego Forda Focusa WRC przypieczętował tym samym 100 występ tego modelu w rajdowym czempionacie.

Ostatnie miejsce na podium wywalczył kierowca Subaru, Petter Solberg, który tym samym zrównał się punktami w klasyfikacji kierowców z Marcusem Gronholmem.

Klasyfikacja kierowców po Rajdzie Korsyki:

1. S. Loeb 117
2. P. Solberg 71
3. M. Gronholm 71
4. T. Gardemeister 58
5. M. Martin 53
6. H. Rovanpera 31
7. F. Duval 29
8. R. Kresta 22

Klasyfikacja konstruktorów po Rajdzie Korsyki:

1. Citroen 160
2. Peugeot 130
3. Ford 93
4. Subaru 89
5. Mitsubishi 59
6. Skoda 15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Simply Clever - sprytne rozwiązania
Skoda Simply Clever - sprytne rozwiązania
Nazwa "Simply Clever" jak mantra powtarza się w prospektach i cennikach czeskich modeli. Czy jest to jedynie pusty slogan czy wyposażenie, które Skoda serwuje pod tą nazwą rzeczywiście może przydać się w samochodzie? Sprawdziliśmy.