mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziś Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Dziś Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca, w dniu imienin Krzysztofa - patrona kierowców, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym roku przypada już ósma edycja tej akcji. Akcji, której celem jest wzrost bezpieczeństwa na naszych drogach i świadomości bezpiecznej jazdy wśród kierowców.

Dziś Dzień Bezpiecznego Kierowcy
Choć o bezpieczeństwie powinniśmy pamiętać za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu, to dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją, by w szczególny sposób zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa na naszych drogach.

A z tym niestety nie jest najlepiej. Polska wciąż znajduje się na czele państw w UE z największą liczbą ofiar śmiertelnych podczas wypadków drogowych. Przyczyn jest wiele. Głównie nadmierna prędkość, jazda po spożyciu alkoholu, słaby stan techniczny aut, a także zmęczenie za kierownicą. Nie można zapomnieć także o stanie naszych dróg. Choć ich jakość stale się polepsza, to jednak siatka dróg, zwłaszcza szybkiego ruchu, jest wciąż nieporównywalnie gorzej rozwinięta niż w większości krajów zachodniej Europy.

W ramach akcji organizatorzy apelują przede wszystkim o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie. Jednocześnie zachęcają do bezwzględnej trzeźwości za kółkiem.

Jak co roku akcja jest organizowana przez krajowe duszpasterstwo kierowców (ks. Marian Midura), Krzysztoła Hołowczyca i jego fundację Kierowca Bezpieczny oraz Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W wielu miastach organizowane są różne akcje lokalne, mające za cel uśmiadomienie kierowcom, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa za kierownicą.

W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy wsparł także osobiście wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Tradycyjnie towarzysząca obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy akcja "Dzień bez mandatu", zorganizowana będzie w Olsztynie przy ul. Leonharda, m.in. przy udziale  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i  instytucji działających na rzecz brd. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze dachowania, mającymi uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Z kierowcami porozmawiają pensjonariusze Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Olsztynie, którzy odbywają karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~zyjbezpiecznie.pl 2013-07-26

Ze względu na Dzień Bezpiecznego Kierowcy, warto przypomnieć jakie błędy najcześciej popełniamy za kierownicą. Należy zmienić podejście, że jesteśmy dobrymi kierowcami i przeanalizować swoje zachowania za "kółkiem". Zobaczcie na naszym blogu, jakie błędy popełniamy najczęściej: http://www.zyjbezpiecznie.pl/glowne-grzechy-kierowcow-najczesciej-popelniane-wykroczenia-drogowe,ciekawostki,97,6,1,pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.