mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziś startuje Rajd Nowej Zelandii

Dziś startuje Rajd Nowej Zelandii

W czwartek w Auckland w Nowej Zelandii rozpocznie się Propecia Rally New Zealand 2004, już czwarta eliminacja tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata i jednocześnie trzecia runda Mistrzostw Świata Samochodów Produkcyjnych.

Dziś startuje Rajd Nowej Zelandii

Nie bez znaczenia będą także warunki atmosferyczne. Podczas jesieni panującej obecnie w Nowej Zelandii można spodziewać się zarówno słońca jak i deszczu. To z kolei dodatkowy kłopot przy doborze ogumienia. A zgodnie z przepisami wprowadzonymi od Rajdu Szwecji, w Rajdzie Nowej Zelandii każdy kierowca będzie dysponował tylko 60 oponami (10 sztuk x 6 dozwolonych zmian).

Baza rajdu znajduje się już tradycyjnie w Sky City, nowoczesnej dzielnicy Auckland, stolicy Nowej Zelandii. Trasa liczy blisko 1400 kilometrów z tego 395 to 23 odcinki specjalne o szutrowej nawierzchni. Dwa z nich zostaną rozegrane już dziś wieczorem. Będą to dwa przejazdy „super oesu” na specjalnym torze o nazwie Manukau. Każdy z tych odcinków ma zaledwie dwa kilometry i sto metrów.

Zasadnicza rywalizacja rozpocznie się w piątek. Tego dnia przeprowadzonych zostanie 7 prób sportowych, wśród których jest także najdłuższy „oes” rajdu liczący ponad 48 kilometrów. Na liście zgłoszeń są wszyscy kierowcy zespołów fabrycznych, kilku kierowców prywatnych w autach klasy WRC, a także cała dwudziestka kierowców ścigających się w tym roku w mistrzostwach samochodów produkcyjnych. Wśród tych ostatnich jest Polak - Tomasz Kuchar, dla którego będzie to już trzeci udział w tym rajdzie. Pojedzie on w Nowej Zelandii Mitsubishi Lancerem Evo VII z 46 numerem startowym. Macieja Wodniaka na fotelu pilota w aucie Tomasza Kuchara zastąpi Maciej Woda.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic