mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dziś startuje Rajd Subaru

Dziś startuje Rajd Subaru

Już za kilka godzin wystartuje czwarta eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Subaru. Krakowska impreza jest również jedną z rund Trofeum FIA strefy Europy Środkowej. Rywalizacja rozpocznie się dzisiaj o godzinie 20:00 widowiskowym prologiem w stolicy Małopolski.

Dziś startuje Rajd Subaru

Zawodnicy do pokonania będą mięli łącznie 628,27 kilometrów, z czego 196,02 to długość dwunastu odcinków specjalnych. Dziś krótki prolog na węźle mostu Kotlarskiego, zaś jutro na zawodników czekać będzie sześć wymagających, asfaltowych prób. Kolejne sześć odcinków kierowcy pokonają w sobotę.

Na starcie nie zabraknie krajowej czołówki. Z numerem 1. jako pierwszy na trasy wyruszy aktualny Mistrz Polski Leszek Kuzaj (Subaru Impreza). Za nim podążać będzie Michał Sołowow (Fiat Abarth Grande Punto S2000), który w obecnym sezonie bardzo dobrze spisuje się w Mistrzostwach Europy. Walkę zapowiada aktualny lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, Wrocławianin Tomasz Kuchar (Subaru Impreza). Mimo problemów ze sponsorami na swoich rodzinnych odcinkach pojawi się Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX). Stawkę uzupełnią dodatkowo jeszcze trzy mocne auta klasy S2000 w których zasiądą Tomasz Czopik, Maciej Lubiak (oboje pojadą Fiatami Abarth Grande Punto S2000) i importowy kierowca z Francji startujący w barwach Peugeot Sport Polska modelem 207 S2000, Bryan Bouffier.

Do dwóch samochodów zwiększyła się liczba załóg w klasie S1600. Obok wyśmienicie spisującego się w tym sezonie Grzegorza Grzyba wystartuje Marcin Mucha. Obaj panowie pojadą w bliźniaczych Suzuki Swift S1600.

Do głosu w rajdzie zamierzają dość także inni zawodnicy, którzy w tym sezonie niejednokrotnie potwierdzali swoją wysoką formę. Wśród nich Kajetan Kajetanowicz (zwycięzca tegorocznego Rajdu Elmot), Zbigniew Gabryś oraz aktualny wice-lider klasyfikacji generalnej - Sebastian Frycz.

Rajd Subaru gości zawodników "drugoligowego" Pucharu PZM. Lista zgłoszeń obfituje w 79 załóg. Na czele aktualny lider pucharu Mariusz Nowocień. "Pucharowicze" będą mięli do pokonania mniejszą liczbę odcinków niż ich koledzy rywalizujący w Mistrzostwach Polski. Dla nich zaplanowano sześć prób (trzy odcinki przejeżdżane dwukrotnie) o łącznej długości 82 kilometrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.