mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dżungla w twoim aucie

Dżungla w twoim aucie

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono właśnie badania, których rezultaty nie są, powiedzmy, za przyjemne.

Dżungla w twoim aucie
Badania pokazały, że na około 6 centymetrach kwadratowych toalety znajduje się mniej więcej 80 różnych bakterii. Jednak to jest w zasadzie logiczne i mało interesujące. Teraz w końcu informacja, która was na pewno zainteresuje - w waszym aucie mieszka około 700 przeróżnych robali, głównie na kierownicy, gałce zmiany biegów oraz tylnych siedzeniach.

- Samochód jest doskonałym miejscem egzystencji bakterii, szczególnie, gdy w nim jesz i śmiecisz, pozostawiając resztki jedzenia w środku. Mądrym posunięciem byłoby regularne mycie samochodu wewnątrz i na zewnątrz, aby uniknąć ryzyka chorób - powiedział doktor Ron Cutler, dyrektor wydziału nauk biomedycznych Uniwersytetu Queen Mary w Londynie.

Według badań, tylko jedna trzecia osób przepytanych przynała się do czyszczenia kabin swoich aut raz do roku, natomiast aż 10% powiedziało, że nigdy nie myło ani nie odkurzało żadnych powierzchni w samochodzie. - Większość ludzi regularnie czyści swój dom, jednak nie przeszkadza im jeżdżenie samochodem w dużym stopniu przypominającym kubeł na śmieci - powiedział Cutler. - Większość "samochodowych" bakterii nie stanowi jakiegoś wielkiego ryzyka dla zdrowia, jednak pewna ich część może okazać się dość niebezpieczna.

Oddzielną najbardziej zanieczyszczoną częścią samochodu jest bagażnik, w którym może żyć nawet 1000 bakterii na każde 10 centymetrów kwadratowych powierzchni.

Podobne wiadomości:

Kupowanie nowego samochodu – salonowe...

auto motor i sport 0000-00-00

Przychodzisz do salonu po wymarzone auto, a wyjeżdżasz inną wersją, czy innym modelem, niż chciałeś. Rzecz jasna droższym. Podpowiadamy, jak nie dać się omamić sprzedawcom, pozostać przy swoim zdaniu i nie wydać za dużo.

Slow driving - nowa moda za kierownicą

Slow driving - nowa moda za kierownicą

Aktualności 2015-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.