mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dżungla w twoim aucie

Dżungla w twoim aucie

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono właśnie badania, których rezultaty nie są, powiedzmy, za przyjemne.

Dżungla w twoim aucie
Badania pokazały, że na około 6 centymetrach kwadratowych toalety znajduje się mniej więcej 80 różnych bakterii. Jednak to jest w zasadzie logiczne i mało interesujące. Teraz w końcu informacja, która was na pewno zainteresuje - w waszym aucie mieszka około 700 przeróżnych robali, głównie na kierownicy, gałce zmiany biegów oraz tylnych siedzeniach.

- Samochód jest doskonałym miejscem egzystencji bakterii, szczególnie, gdy w nim jesz i śmiecisz, pozostawiając resztki jedzenia w środku. Mądrym posunięciem byłoby regularne mycie samochodu wewnątrz i na zewnątrz, aby uniknąć ryzyka chorób - powiedział doktor Ron Cutler, dyrektor wydziału nauk biomedycznych Uniwersytetu Queen Mary w Londynie.

Według badań, tylko jedna trzecia osób przepytanych przynała się do czyszczenia kabin swoich aut raz do roku, natomiast aż 10% powiedziało, że nigdy nie myło ani nie odkurzało żadnych powierzchni w samochodzie. - Większość ludzi regularnie czyści swój dom, jednak nie przeszkadza im jeżdżenie samochodem w dużym stopniu przypominającym kubeł na śmieci - powiedział Cutler. - Większość "samochodowych" bakterii nie stanowi jakiegoś wielkiego ryzyka dla zdrowia, jednak pewna ich część może okazać się dość niebezpieczna.

Oddzielną najbardziej zanieczyszczoną częścią samochodu jest bagażnik, w którym może żyć nawet 1000 bakterii na każde 10 centymetrów kwadratowych powierzchni.

Podobne wiadomości:

Slow driving - nowa moda za kierownicą

Slow driving - nowa moda za kierownicą

Aktualności 2015-08-24

Poprawna pozycja za kierownicą (video)

Poprawna pozycja za kierownicą (video)

Bezpieczna jazda 2015-09-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Właściciele samochodów osobowych i ciężarowych zapłacą w przyszłym roku jeszcze więcej za brak OC. Maksymalna kara za jazdę bez obowiązkowego ubezpieczenia może wynieść nawet 6300 zł.