mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dżungla w twoim aucie

Dżungla w twoim aucie

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono właśnie badania, których rezultaty nie są, powiedzmy, za przyjemne.

Dżungla w twoim aucie
Badania pokazały, że na około 6 centymetrach kwadratowych toalety znajduje się mniej więcej 80 różnych bakterii. Jednak to jest w zasadzie logiczne i mało interesujące. Teraz w końcu informacja, która was na pewno zainteresuje - w waszym aucie mieszka około 700 przeróżnych robali, głównie na kierownicy, gałce zmiany biegów oraz tylnych siedzeniach.

- Samochód jest doskonałym miejscem egzystencji bakterii, szczególnie, gdy w nim jesz i śmiecisz, pozostawiając resztki jedzenia w środku. Mądrym posunięciem byłoby regularne mycie samochodu wewnątrz i na zewnątrz, aby uniknąć ryzyka chorób - powiedział doktor Ron Cutler, dyrektor wydziału nauk biomedycznych Uniwersytetu Queen Mary w Londynie.

Według badań, tylko jedna trzecia osób przepytanych przynała się do czyszczenia kabin swoich aut raz do roku, natomiast aż 10% powiedziało, że nigdy nie myło ani nie odkurzało żadnych powierzchni w samochodzie. - Większość ludzi regularnie czyści swój dom, jednak nie przeszkadza im jeżdżenie samochodem w dużym stopniu przypominającym kubeł na śmieci - powiedział Cutler. - Większość "samochodowych" bakterii nie stanowi jakiegoś wielkiego ryzyka dla zdrowia, jednak pewna ich część może okazać się dość niebezpieczna.

Oddzielną najbardziej zanieczyszczoną częścią samochodu jest bagażnik, w którym może żyć nawet 1000 bakterii na każde 10 centymetrów kwadratowych powierzchni.

Podobne wiadomości:

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z...

Technika 2016-09-16

Najlepsze wnętrza samochodów 2016

Najlepsze wnętrza samochodów 2016

Aktualności 2016-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna jazda
Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna jazda
Topowa limuzyna Mercedesa ma dopiero cztery lata, ale producent przeprowadził szybką kurację odmładzającą. Auto lada moment trafi do salonów w całej Europie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech