Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EN-V runda druga

EN-V runda druga

General Motor jak każdy producent aut w ostatnich czasach pracuje prężnie nad dostarczeniem bezpiecznego i nie emitującego szkodliwych substancji do środowiska osobistego środka transportu. Wyniki prac badawczych  nad kolejną generacją pojazdu koncepcyjnego EN-V mogą zostać wykorzystane w pilotażowych programach demonstracyjnych, prowadzonych w dużych miastach całego świata.

EN-V runda druga
W przyszłości koncepcyjne modele EN-V będą nosić nazwę Chevrolet. „Od 100 lat marka Chevrolet tworzy zaawansowane technologie, które poprawiają jakość życia naszych klientów i są przy tym ogólnodostępne i przystępne cenowo. Chevrolet EN-V będzie kontynuował tę tradycję. Do roku 2030 ponad 60 procent z 8-miliardowej populacji światowej będzie zamieszkiwało obszary miejskie. Chevrolet EN-V reprezentuje jedno z możliwych rozwiązań transportowych dla rynków, które poszukują alternatywnych konstrukcji”, powiedział Chris Perry, wiceprezes Chevroleta ds. marketingu.

Chevrolet EN-V (Electric Networked-Vehicle – pojazd elektryczny podłączany do sieci) jest pojazdem, który jest odpowiedzią marki na problemy takie jak zagęszczenie ruchu, ograniczenia związane z dostępnością miejsc parkingowych czy nadmierne zużycie energii. W nowej generacji tek przyszłościowego pojazdu znajdziemy nowe funkcje jak klimatyzacja czy system schowków. „Chevrolet EN-V ma potencjał do ponownego zdefiniowania pojęcia transportu na kluczowych rynkach poprzez stworzenie nowego DNA, łączącego elektryfikację i zdolność komunikowania się z innymi pojazdami”, powiedział Chris Borroni-Bird, dyrektor GM ds. zaawansowanych technologicznie samochodów koncepcyjnych.

EN-V to pojazd zasilany akumulatorami litowo-jonowymi. Auto jest bezemisyjnym pojazdem, który można ładować wykorzystując  standardowe gniazdko elektryczne. Zasięg tego pojazdu to 40 kilometrów na jednym ładowaniu. Samochód może być prowadzony trybie ręcznym jak i automatycznym dzięki połączeniu odbiornika GPS z systemem komunikacji pomiędzy pojazdami oraz systemem czujników odległości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Chevrolet Concept Chevrolet EN-V

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj