mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EN-V runda druga

EN-V runda druga

General Motor jak każdy producent aut w ostatnich czasach pracuje prężnie nad dostarczeniem bezpiecznego i nie emitującego szkodliwych substancji do środowiska osobistego środka transportu. Wyniki prac badawczych  nad kolejną generacją pojazdu koncepcyjnego EN-V mogą zostać wykorzystane w pilotażowych programach demonstracyjnych, prowadzonych w dużych miastach całego świata.

EN-V runda druga
W przyszłości koncepcyjne modele EN-V będą nosić nazwę Chevrolet. „Od 100 lat marka Chevrolet tworzy zaawansowane technologie, które poprawiają jakość życia naszych klientów i są przy tym ogólnodostępne i przystępne cenowo. Chevrolet EN-V będzie kontynuował tę tradycję. Do roku 2030 ponad 60 procent z 8-miliardowej populacji światowej będzie zamieszkiwało obszary miejskie. Chevrolet EN-V reprezentuje jedno z możliwych rozwiązań transportowych dla rynków, które poszukują alternatywnych konstrukcji”, powiedział Chris Perry, wiceprezes Chevroleta ds. marketingu.

Chevrolet EN-V (Electric Networked-Vehicle – pojazd elektryczny podłączany do sieci) jest pojazdem, który jest odpowiedzią marki na problemy takie jak zagęszczenie ruchu, ograniczenia związane z dostępnością miejsc parkingowych czy nadmierne zużycie energii. W nowej generacji tek przyszłościowego pojazdu znajdziemy nowe funkcje jak klimatyzacja czy system schowków. „Chevrolet EN-V ma potencjał do ponownego zdefiniowania pojęcia transportu na kluczowych rynkach poprzez stworzenie nowego DNA, łączącego elektryfikację i zdolność komunikowania się z innymi pojazdami”, powiedział Chris Borroni-Bird, dyrektor GM ds. zaawansowanych technologicznie samochodów koncepcyjnych.

EN-V to pojazd zasilany akumulatorami litowo-jonowymi. Auto jest bezemisyjnym pojazdem, który można ładować wykorzystując  standardowe gniazdko elektryczne. Zasięg tego pojazdu to 40 kilometrów na jednym ładowaniu. Samochód może być prowadzony trybie ręcznym jak i automatycznym dzięki połączeniu odbiornika GPS z systemem komunikacji pomiędzy pojazdami oraz systemem czujników odległości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Chevrolet Concept Chevrolet EN-V

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.