Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ETO Magnetic rozwija działalność

ETO Magnetic rozwija działalność

W związku z dynamicznym rozwojem zakładu, firma ETO Magnetic podjęła decyzję o budowie hal produkcyjnych wraz z centrum badawczo-rozwojowym i konstrukcyjnym we Wrocławiu. Planowany jest wzrost zatrudnienia o kolejnych 450 osób osiągając poziom 600 pracowników. Wartość inwestycji wyniesie ok. 30 mln EUR.

Pod rozbudowę firma wybrała teren o powierzchni 6ha,  zlokalizowany przy ul. Mokronoskiej. W zakładzie znajdą zatrudnienie zarówno inżynierowie jak również elektromonterzy, monterzy i osoby niewykwalifikowane, które zostaną odpowiednio przeszkolone i przygotowane do wykonywania czynności produkcyjnych.

W trakcie poszukiwania nowej lokalizacji pod budowę nowego zakładu rozważano różne warianty włącznie z przeniesieniem produkcji poza Wrocław. Głównymi czynnikami, które zadecydowały o wyborze Wrocławia były m.in. dogodne położenie geograficzne, szerokie możliwości kooperacji z dostawcami komponentów i usług, możliwość pozyskania wykwalifikowanych  kadr oraz sprzyjający klimat inwestycyjny.

ETO MAGNETIC Sp. z o.o. jest firmą produkcyjną specjalizującą się w produkcji komponentów elektromagnetycznych. Wchodzi w skład niemieckiej grupy ETO MAGNETIC składającej się z 6 zakładów,   zlokalizowanych w Niemczech, USA, oraz Chinach. Zakład w Polsce, mieszczący się we Wrocławiu na ul. Kamieńskiego, rozpoczął działalność produkcyjną w 2001r. Specjalizuje się w wytwarzaniu elektromagnesów, znajdujących zastosowanie w systemach bezpieczeństwa w pojazdach oraz w szeroko pojętej budowie maszyn.

ETO MAGNETIC jest producentem wielkoseryjnym i masowym, a jego wyroby trafiają do dużych światowych koncernów z branży motoryzacyjnej i urządzeń wytwórczych. Głównymi klientami wrocławskiego oddziału są obecnie między innymi: WABCO, Bosch Rexroth oraz Eaton.

Przeczytaj także:

Eaton Truck Components w biegu (2006-01-19)

Rozwój inwestycji WABCO (2005-12-20)

VOSS - "...nie wszyscy są w stanie produkować tak jak Polacy" (2005-06-12)

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części (2005-03-03)

 


Podobne wiadomości:

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z...

Aktualności 2005-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj