mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ETO Magnetic rozwija działalność

ETO Magnetic rozwija działalność

W związku z dynamicznym rozwojem zakładu, firma ETO Magnetic podjęła decyzję o budowie hal produkcyjnych wraz z centrum badawczo-rozwojowym i konstrukcyjnym we Wrocławiu. Planowany jest wzrost zatrudnienia o kolejnych 450 osób osiągając poziom 600 pracowników. Wartość inwestycji wyniesie ok. 30 mln EUR.

Pod rozbudowę firma wybrała teren o powierzchni 6ha,  zlokalizowany przy ul. Mokronoskiej. W zakładzie znajdą zatrudnienie zarówno inżynierowie jak również elektromonterzy, monterzy i osoby niewykwalifikowane, które zostaną odpowiednio przeszkolone i przygotowane do wykonywania czynności produkcyjnych.

W trakcie poszukiwania nowej lokalizacji pod budowę nowego zakładu rozważano różne warianty włącznie z przeniesieniem produkcji poza Wrocław. Głównymi czynnikami, które zadecydowały o wyborze Wrocławia były m.in. dogodne położenie geograficzne, szerokie możliwości kooperacji z dostawcami komponentów i usług, możliwość pozyskania wykwalifikowanych  kadr oraz sprzyjający klimat inwestycyjny.

ETO MAGNETIC Sp. z o.o. jest firmą produkcyjną specjalizującą się w produkcji komponentów elektromagnetycznych. Wchodzi w skład niemieckiej grupy ETO MAGNETIC składającej się z 6 zakładów,   zlokalizowanych w Niemczech, USA, oraz Chinach. Zakład w Polsce, mieszczący się we Wrocławiu na ul. Kamieńskiego, rozpoczął działalność produkcyjną w 2001r. Specjalizuje się w wytwarzaniu elektromagnesów, znajdujących zastosowanie w systemach bezpieczeństwa w pojazdach oraz w szeroko pojętej budowie maszyn.

ETO MAGNETIC jest producentem wielkoseryjnym i masowym, a jego wyroby trafiają do dużych światowych koncernów z branży motoryzacyjnej i urządzeń wytwórczych. Głównymi klientami wrocławskiego oddziału są obecnie między innymi: WABCO, Bosch Rexroth oraz Eaton.

Przeczytaj także:

Eaton Truck Components w biegu (2006-01-19)

Rozwój inwestycji WABCO (2005-12-20)

VOSS - "...nie wszyscy są w stanie produkować tak jak Polacy" (2005-06-12)

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części (2005-03-03)

 


Podobne wiadomości:

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z...

Aktualności 2005-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.