mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EV jak iPhone

EV jak iPhone

Samochody elektryczne i zaawansowane samochody elektryczne podzielą los telewizorów LCD, smartphone'ów i iPodów - tak przynajmniej twierdzi Henrik Fisker, twórca luksusowego Fiskera Karma.

EV jak iPhone

Takie auta, jego zdaniem, zostaną społecznie zaakceptowane identycznie jak to się stało z telewizorami LCD, iPodami oraz zaawansowanymi telefonami komórkowymi. - Popatrzecie na płaskie telewizory i smartphone'y, przecież gdy je po raz pierwszy zobaczyliśmy, nikt nie mówił, że się nie przyjmą, bo są za drogie - stwierdził Fisker na "World Future Energy Summit" w Abu Dhabi. - Wszyscy kupują płaskie telewizory i każdy, kto to zrobił, nie wróci do starej technologii. Fakt, że dobre odbiorniki kineskopowe mogą mieć podobną jakość do tej z nowych telewizorów plazmowych i LCD, ale to nie zatrzymało ich rynkowej ekspansji. Tak samo jest z samochodami elektryczymi - jeśli takie auto chcesz, kupisz je, a wtedy coraz więcej ludzi będzie je zauważać na ulicy, staną się modne i każdy będzie chciał zasmakować nowej technologii.Kontynuując porównywanie EV do telewizorów, Fisker mówił dalej, że gdy takie coś weszło do sprzedaży w 1997 roku, pierwsze egzemplarzy były wycenione na 20 tysięcy dolarów, a teraz można je kupić na wyprzedażach za 500 dolców. Konstruktor przewiduje, że to samo stanie się z elektrycznymi samochodami.


Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - ruszyła produkcja
Skoda Karoq - ruszyła produkcja
W czeskiej fabryce w Kvasinach ruszyła produkcja nowego samochodu. Skoda Karoq to następca Yeti i mniejszy brata pierwszego, pełnowymiarowego SUV-a czeskiej marki - modelu Kodiaq.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech