mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eaton Truck Components w biegu

Eaton Truck Components w biegu

Eaton Truck Components Sp. z o.o. w Tczewie w najbliższym czasie zamierza poszerzyć asortyment produkowanych skrzyń biegów. Powołana do życia w 1998 r. spółka prowadzi aktywny program inwestycyjny. Do końca 2004 roku nakłady inwestycyjne sięgnęły 52 mln USD. Firma zatrudniająca obecnie 610 osób to jeden z największych pracodawców w regionie.

Eaton Truck Components w biegu

Osiągane wyniki możliwe są głównie dzięki wysokiej jakości wyrobów. Firma posada certyfikaty ISO-TS16949, ISO 14001 oraz liczne nagrody: Polska Nagroda Jakości, Europejska Nagroda Jakości - Recognized for Excellence 2005. W ostatnim czasie z sukcesem zakończył się audyt, rekomendujący firmę do uzyskania certyfikatu OHSAS 18001."Certyfikaty potwierdzają jakość i doskonalenie procesów, w tym procesów wytwarzania i projektowania. A od doskonałych procesów można oczekiwać, że wytwarzane w nich wyroby będą doskonałej jakości" - dodają przedstawiciele spółki. 

Wielkość produkcji na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rośnie, a w najbliższej perspektywie firma zakłada rozszerzenie asortymentu skrzyń biegów w kierunku skrzyń lżejszych, z poszerzonym zakresem momentu obrotowego oraz skrzyń automatycznych. Rozwijana w zakładzie produkcja części samochodowych najnowszej generacji, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, oraz bliskość klientów pozwala amerykańskiej spółce Eaton osiągnąć korzyści związane z rozwojem branży motoryzacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Eaton Truck Components jest częścią amerykańskiej grupy Eaton Corporation, będącej  wielobranżowym konglomeratem przemysłowym. Eaton jest jednym z największych na świecie producentów systemów hydraulicznych oraz dostawcą produktów i usług związanych ze sprzętem stosowanym w przemyśle samochodowym i lotniczym. Koncern wytwarza systemy i komponenty elektryczne przeznaczone do kontroli jakości zasilania, rozdziału i pomiaru energii, oszczędzające paliwo systemy sterowania przepływem gazu i rozdziału mocy w silnikach oraz układy kontroli trakcji pojazdów. Eaton produkuje również inteligentne układy przeniesienia napędu dla ciężarówek, zapewniające oszczędność paliwa i podnoszące bezpieczeństwo jazdy. Eaton zatrudnia 56 000 pracowników i sprzedaje swoje towary odbiorcom z ponad 125 krajów.

Na terenie Polski Eaton posiada także fabryki Grupy Eaton Automotive w Tczewie (produkcja sprężarek samochodowych) i w Bielsku-Białej (produkcja zaworów do silników).

Przeczytaj także:

Eaton - nowe technologie dla VW (2005-12-09)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.