mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eaton Truck Components w biegu

Eaton Truck Components w biegu

Eaton Truck Components Sp. z o.o. w Tczewie w najbliższym czasie zamierza poszerzyć asortyment produkowanych skrzyń biegów. Powołana do życia w 1998 r. spółka prowadzi aktywny program inwestycyjny. Do końca 2004 roku nakłady inwestycyjne sięgnęły 52 mln USD. Firma zatrudniająca obecnie 610 osób to jeden z największych pracodawców w regionie.

Eaton Truck Components w biegu
Podstawowym profilem działalności spółki jest produkcja skrzyń biegów do pojazdów użytkowych małej i średniej obciążalności. Ponadto w zakładzie w Tczewie wytwarzane są części zamienne do produkowanych skrzyń, komponenty do skrzyń biegów.  W 2004 roku zakład opuściło około 34 tys. skrzyń biegów, których odbiorcami są czołowi producenci pojazdów użytkowych w Europie i w Azji (Renault Trucks, Volvo, Man, Hino, Nissan, Mitsubishi i inni). Łączna sprzedaż za 2004 rok wyniosła 370 mln złotych, z czego około 98 procent stanowiły przychody z eksportu.

Osiągane wyniki możliwe są głównie dzięki wysokiej jakości wyrobów. Firma posada certyfikaty ISO-TS16949, ISO 14001 oraz liczne nagrody: Polska Nagroda Jakości, Europejska Nagroda Jakości - Recognized for Excellence 2005. W ostatnim czasie z sukcesem zakończył się audyt, rekomendujący firmę do uzyskania certyfikatu OHSAS 18001."Certyfikaty potwierdzają jakość i doskonalenie procesów, w tym procesów wytwarzania i projektowania. A od doskonałych procesów można oczekiwać, że wytwarzane w nich wyroby będą doskonałej jakości" - dodają przedstawiciele spółki. 

Wielkość produkcji na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rośnie, a w najbliższej perspektywie firma zakłada rozszerzenie asortymentu skrzyń biegów w kierunku skrzyń lżejszych, z poszerzonym zakresem momentu obrotowego oraz skrzyń automatycznych. Rozwijana w zakładzie produkcja części samochodowych najnowszej generacji, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, oraz bliskość klientów pozwala amerykańskiej spółce Eaton osiągnąć korzyści związane z rozwojem branży motoryzacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Eaton Truck Components jest częścią amerykańskiej grupy Eaton Corporation, będącej  wielobranżowym konglomeratem przemysłowym. Eaton jest jednym z największych na świecie producentów systemów hydraulicznych oraz dostawcą produktów i usług związanych ze sprzętem stosowanym w przemyśle samochodowym i lotniczym. Koncern wytwarza systemy i komponenty elektryczne przeznaczone do kontroli jakości zasilania, rozdziału i pomiaru energii, oszczędzające paliwo systemy sterowania przepływem gazu i rozdziału mocy w silnikach oraz układy kontroli trakcji pojazdów. Eaton produkuje również inteligentne układy przeniesienia napędu dla ciężarówek, zapewniające oszczędność paliwa i podnoszące bezpieczeństwo jazdy. Eaton zatrudnia 56 000 pracowników i sprzedaje swoje towary odbiorcom z ponad 125 krajów.

Na terenie Polski Eaton posiada także fabryki Grupy Eaton Automotive w Tczewie (produkcja sprężarek samochodowych) i w Bielsku-Białej (produkcja zaworów do silników).

Przeczytaj także:

Eaton - nowe technologie dla VW (2005-12-09)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.