mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eaton chce rozwijać produkcję

Eaton chce rozwijać produkcję

Jak podaje Puls Biznesu, amerykański producent części dla przemysły motoryzacyjnego, firma Eaton, zamierza zainwestować po raz kolejny w naszym kraju. Według planów jedna z istniejących w Polsce fabryk zostałaby rozbudowana kosztem ponad 200 mln zł.

Eaton chce rozwijać produkcję
Eaton produkuje podzespoły i systemy dla producentów z różnych gałęzi przemysłu. Jest dostawcą m.in. komponentów hydraulicznych i pneumatycznych do maszyn ciężkich i lotnictwa oraz podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Amerykański producent posiada już w Polsce dwa zakłady. Jeden zlokalizowany jest w Bielsku-Białej, natomiast drugi mieści się w Tczewie, gdzie produkowane są sprężarki, sprzęgła, dyferencjały i skrzynie biegów.

Według nieoficjalnych informacji Eaton rozważa kolejną inwestycję w naszym kraju. Pomimo kryzysu gospodarczego, który dotknął przede wszystkim amerykańskie koncerny, firma chciałaby zainwestować blisko 216 mln zł w rozbudowę fabryki. Przy produkcji łożysk w Tczewie znalazłoby pracę około 250 osób. Inwestycja miałaby miejsce na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu koncern mógłby liczyć na grant. Prawdopodobnie ostateczna decyzja zapadnie do końca tego roku lub na początku przyszłego.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.