mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eaton chce rozwijać produkcję

Eaton chce rozwijać produkcję

Jak podaje Puls Biznesu, amerykański producent części dla przemysły motoryzacyjnego, firma Eaton, zamierza zainwestować po raz kolejny w naszym kraju. Według planów jedna z istniejących w Polsce fabryk zostałaby rozbudowana kosztem ponad 200 mln zł.

Eaton chce rozwijać produkcję
Eaton produkuje podzespoły i systemy dla producentów z różnych gałęzi przemysłu. Jest dostawcą m.in. komponentów hydraulicznych i pneumatycznych do maszyn ciężkich i lotnictwa oraz podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Amerykański producent posiada już w Polsce dwa zakłady. Jeden zlokalizowany jest w Bielsku-Białej, natomiast drugi mieści się w Tczewie, gdzie produkowane są sprężarki, sprzęgła, dyferencjały i skrzynie biegów.

Według nieoficjalnych informacji Eaton rozważa kolejną inwestycję w naszym kraju. Pomimo kryzysu gospodarczego, który dotknął przede wszystkim amerykańskie koncerny, firma chciałaby zainwestować blisko 216 mln zł w rozbudowę fabryki. Przy produkcji łożysk w Tczewie znalazłoby pracę około 250 osób. Inwestycja miałaby miejsce na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu koncern mógłby liczyć na grant. Prawdopodobnie ostateczna decyzja zapadnie do końca tego roku lub na początku przyszłego.

Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?